Перейти до вмісту

Природні засоби для усунення печії.

Періодично печія може тур­бувати кожного, але найчасті­ше — вагітних жінок, тих, хто їсть поспіхом або переїдає. В аптеці можна придбати чимало безре­цептурних препаратів, здатних усунути печію. Але якщо непри­ємне відчуття виникло раптово, можна скористатися й тими за­собами, які є під рукою.

Йдеться про продукти, здатні нейтралізувати соляну кислоту і забезпечити тим самим змен­шення дискомфорту та швидке покращення самопочуття. Звіс­но, вони не замінять професій­ного лікування (приміром, якщо печія викликана гастроезофа­геальною рефлексною хворо­бою), але стануть у пригоді у ситуаціях, коли простіше зазир­нути до холодильника чи кухон­ної шафки, ніж бігти в аптеку.

Отже, що це за продукти?

Мигдаль.

Якщо вас часто турбує печія, мигдаль рекомендується їсти піс­ля кожного прийому їжі. Посні­дали, перекусили, з’їли якийсь фрукт — з’їжте 3−4 горішки. Миг­даль не тільки смачний, а й зда­тен нейтралізувати соляну кисло­ту у шлунку, усуваючи неприємне відчуття при її закиді у стравохід.

Яблука

Для профілактики печії з’їжте одне яблуко протягом дня або одне після вечері.

Розведений яблучний оцет.

Для боротьби з печією розве­діть 2−3 чайні ложки яблучного оцту у склянці теплої води. Пий­те безпосередньо перед їдою, перед сном або тричі на день. Але якщо зауважили, що само­почуття погіршується, припи­ніть застосовувати цей засіб!

Чай з ромашки

Пийте такий чай за пів годи­ни або годину до того, як ляже­те спати, — у такий спосіб змен­шите запалення у шлунку. Крім того, ромашковий чай діє за­спокійливо, а стрес, як відомо, є одним із факторів ризику печії.

1 ст. л. квітів залийте склянкою гарячої води і залиште «мліти» на маленькому вогні на 4−5 хвилин. Зніміть посудину з вогню і дайте ще хвилину-дві настоятися. Про­цідіть напій через ситечко. До­дайте трішки меду або лимона.

Сік алое.

Сік алое допомагає не лише при опіках, а й чудово усуває пе­чію, і все це — завдяки його про­тизапальним властивостям.Перед прийомом їжі випийте чверть склянки  кім­натної температури соку.Найбільше соку можна нача­вити з м’язистих листків росли­ни.Врахуйте, що сік алое воло­діє проносним ефектом!

Імбирний чай.

За допомогою імбирного чаю можна вирішити багато про­блем із шлунком. Випийте гор­нятко свіжоприготовленого ім­бирного чаю за пів години до їди.

Для приготування чаю вам знадобляться дві склянки води і 3/4 кореня імбиру (очищеного і порізаного на скибки). Проваріть імбир у воді впродовж 20-25 хвилин, накривши посудину кришкою. Охолодіть до кімнатної темпе­ратури.

Дослідження експертівтакож показало, що якщо пожувати жуйку через пів години після їди, це дозволить уникнути печії. Але важливо, щоб жуйка була без цукру.

При жуванні жуйки виробля­ється велика кількість слини, яка буквально розводить соляну кис­лоту у шлунку і механічно змиває ту, що потрапляє у стравохід.

Читайте також:Як зробити свій публічний виступ успішним?

Продукти, що посилю­ють печію:

Алкоголь.
Газовані напої.
Цитрусові.
Кава.
Шоколад.
Смажена їжа.
Є ще кілька способів, які до­поможуть уникнути появи не­приємного відчуття:
Носіть зручний одяг, який не перетискає тіло (особливо шию, грудну клітку і живіт).
Спіть на високій подушці. Не допускайте ситуацій, аби го­лова перебувала на тому ж рівні, що й решта тіла, — тоді, піддав­шись дії сили тяжіння, соля­на кислота не перетікатиме зі шлунка у стравохід.
Вечеряйте щонайпізніше за три години до сну.
Ретельно пережовуйте їжу.
На переїдайте.
За можливості уникайте стресів.