Як зробити свій публічний виступ успішним?

Сьогодні вміння гарно говорити є незаперечною перевагою під час прийому на роботу, а також воно необхідне, якщо ви плануєте просуватися кар’єрними сходами у прискореному темпі. Але правильно і доступно говорити, та ще й без хвилювання, здатна не кожна людина.  Ось декілька  хитрощів, які допоможуть вам і  полегшать цю непросту справу.

Ніяких незрозумілих фраз.

Занадто складні пропозиції, незрозумілі терміни і втрата нитки розповіді можуть змусити глядачів у залі просто занудьгувати і зануритися у телефон, нехай ви і обговорюєте тему, знайому усім присутнім. Намагайтеся побудувати промову таким чином, щоб у кожному реченні не було складних зворотів і пасивного стану. Чим простіша і зрозуміліша ваша доповідь, тим більше цікавості буде викликати ваш виступ, та й вам доведеться менше хвилюватися.

Підлаштовуйтеся під аудиторію.

Трапляється, що промову доводиться говорити перед залом, який не зовсім знайомий з вашою діяльністю, або ж перед молодшим поколінням, до якого потрібен свій підхід. Ми не закликаємо перейняти молодіжний сленг і тим більше не варто користуватися паразитними словами під час виступу, ви просто маєте бути обізнаними у тому, що відбувається всередині спільноти тих людей, які сидять перед вами. Хоча б у загальних рисах.

Не намагайтеся запам’ятати усе.

Якщо ваша доповідь достатньо  тривала, ви просто не зможете запам’ятати усе, що написали. Вам необхідний план і загальні поняття з кожного абзацу, навколо яких ви і будете будувати промову. Саме тому не потрібно писати складною мовою і реченнями з безліччю зворотів. Ніхто не забороняє вам підглядати у план час від часу, тим більше так роблять усі відомі спікери.

Читайте також:Чого не слід робити на дачі: вирішувати вам.

Питання — це добре.

Багатьох людей питання із залу вганяють у ступор. Насправді, питання “говорять” про те, що ваша аудиторія уважно слухала і вкрай зацікавлена у вашій доповіді. Перед тим як вийти на сцену, подумайте, які питання теоретично вам могли б поставити, і дайте відповіді на них заздалегідь.