Притча про чесність. Дуже часто ми самі стаємо «пішаком» у своїй нечесній грі

У Парижі жив купець, який заборгував у лихваря велику суму грошей. І той старий лихвар сказав, що пробачить купцю борг, якщо купець видасть за нього свою дочку.

Батько з дочкою були ошелешені такою умовою. Довго обговорювали між собою лихвар і купець, і тоді лихвар запропонував витягнути жереб. Сказав, що поставить у порожній мішечок два камінці – чорний та білий.

Дочка купця повинна була витягнути один камінь. Якщо витягне білий камінь – то залишиться з батьком, якщо – чорний, то вийде заміж за старого. Купець і його дочка прийняли таку пропозицію.

Читайте також: Чим вона краща за дружину? Чому з‘являються коханки?

Але дівчина побачила одну річ – коли старий ставив камінці у мішечок, то обманув, бо камінці обидва були чорними. Дівчина з острахом думала, як їй тепер вчинити. Тоді вона швиденько сунула руку в мішечок та не дивлячись витягнула камінець, який відразу ніби випадково випустила на доріжку, яка була вкрита камінцями. Камінь, який був у дівчини в руках загубився між іншими.

– Ах, яка досада – вигукнула дівчина! – Але ми можемо це виправити. Ми подивимось, якого кольору камінчик залишився в мішечку та дізнаємось, який витягнула я.

А, оскільки в мішечку залишився чорний камінь, то по домовленості, дівчина мала б витягнути білий.
Не зміг старий признатися в тому, що поступив не чесно. Отож, поступаючи не чесно з іншими, дуже часто ми опиняємось в аналогічній ситуації , зі своєї ж вини.