Перейти до вмісту

Притча про стомлену жінку

Одна жінка тяжко працювала з дня в день. Вона прокидалася й одразу бігла на роботу, й дуже втомленою лягала спати.

Вона не пам’ятає, коли останній раз відпочивала чи робила щось для себе. Жінка ще як-не-як трималася, допоки від неї не відокремилася тінь. Без неї їй ще важче працювалося.

Жінка просила Тінь:

– Будь ласка, повернися до мене! Ти йдеш, і разом з тобою йде вся моя сила …

Тінь відповіла:

– Правильно, я завжди берегла твою енергію, але зараз нічого з цим не зробиш. Ти сама до цього прийшла. Подумай, чому так сталося саме з тобою?

– Я не можу зрозуміти, що я роблю не так. Допоможи мені!

Тінь трішки послухала, а тоді запропонувала жінці пройти завдання.

Завдання перше:

– Закрий очі й намагайся відчути свою спину. Вона тримає на собі великий тягар.

– Дивно б було, якби вона мене не турбувала. Вона ж стільки років тягає такі великі невидимі мішки.

Читайте також Основні правила гостинності

– Поділися трохи своїми мішками з іншими. Розділи з ними цю ношу, віддай людям їхні мішки. Залиш тільки свій, тоді твоє життя стане кращим.

Жінка заплющила очі й подумки віддала всі турботи та проблеми своєму чоловікові, дітям, подрузі… все те, що не належало ніколи їй.

Як тільки Втомлена Жінка звільнилася від непосильного тягаря, її телефон почав дзвонити. Це шукали її всі, хто колись звалив на неї всю цю тяжкість.

– Що ж я маю робити з телефоном? Вони ж зараз всі будуть вмовляти забрати всі ці обов’язки назад!

Завдання друге:

Тінь запевнила жінку, що вона має навчитися говори “ні” іншим. Жінка кивнула, але відчула, що друге випробування, мабуть, ще складніше першого.

Як відмовити? Що про неї подумають? А раптом з нею перестануть спілкуватися?

Правда, назад дороги не було. Вона підняла телефон, на який дзвонила подруга. Звичайно, вже просила про допомогу. Втомлена Жінка все виправдовувалася і виправдовувалася. Тінь підійшла та підказала: навчися говорити чітке “ні” та перестань виправдовуватися.

Завдання третє:

Ти маєш навчитися відпочивати. Зараз тобі заважає це робити почуття провини. Ти вважаєш, що витрачаєш свій час надаремно. Ти теж маєш право на відпочинок, як і інші. Ніякі докори від людей не повинні тобі стояти на перешкоді.

Навіть природа, Велика Жінка, відпочиває! Ти не байдикуєш чи проводиш час намарно, а відпочиваєш і відновлюєшся., щоб завтра бути повною енергії та сил для нових звершень.

Втомлена Жінка усвідомила, що завжди намагалася бути хорошою для когось і тому заборонила собі жити своїм життям.

Як тільки жінка почала виконувати ці три завдання, до неї поверталася не тільки Енергія, до неї поверталися Здоров’я, Краса, Радість, Натхнення, Спокій …

Просто потрібно вміти Відпочивати…