Перейти до вмісту

Притча про жагу до грошей. Легко маніпулювати тими, чия мотивація полягає лише в грошах.

Жив в одному селі старий дідусь. Він був самотнім і відлюдником. Вечорами біля його будинку грали місцеві хлопці. Діти раз у раз шуміли, чим сильно його дратували. Одного разу старий не витримав і сказав їм:

– Якщо ви прийдете гратися сюди завтра, я вам дам по одній гривні.

Читайте також:Поради, які допоможуть зруйнувати ваші стосунки з партнером назавжди, якщо вам вони уже набридли.

На наступний вечір діти прийшли і вели себе ще гучніше. Старий виконав обіцянку і сказав, що завтра також їм заплатить.

Але на наступний день він вручив їм не по гривні, а тільки по 50 копійок. Ще через день старий роздав дітям лише по 10 копійок, сказавши:

– На жаль, у мене закінчуються гроші. Ви не прийшли б завтра сюди погратися, як раніше? Але я вже не зможу вам заплатити.

Хлопців це сильно розчарувало, і вони сказали – раз так, вони сюди взагалі не з’являться. Мовляв, чого це вони будуть за просто так витрачати свій час і сили?

Так старий дочекався омріяної тиші.

Мораль:

Легко маніпулювати тими, чия мотивація полягає лише в грошах. Вся наша сутність полягає в тому, що ми завжди женомось тільки за грошима, хочемо з відусіль отримувати якусь користь. Тепер люди все менш частіше роблять добро за просто так, тільки тому що хочеться. Зараз мова не йде про тих хлопців,  а ВЗАГАЛЬНОМУ.  Наша жага до грошей інколи нас губить. На що ми тільки не здатні заради цих купюр, що ми тільки не виконуємо, щоб отримати зарплатню. Виїжджаючи за кордом ми робимо все, що нам скажуть. І тільки тому, що нам завжди всього мало.

Задумайтесь над цими словами і вирішіть, що насправді для вас важливо. Невже перше місце посідають гроші?