Перейти до вмісту

Притча, яка навчить не відкладати розв’язання проблеми на потім.

На початку лекції професор підняв склянку з невеликою кількістю води. Тримав її, доки усі студенти не звернули на нього увагу, а далі спитав:

– Скільки, на вашу думку, важить ця склянка?

– 50 грам!

– 100 грам!

– 125 грам! – припускали студенти.

– Я і сам не знаю, – зізнався професор, – щоб дізнатися, треба її поважити. Але питання у іншому: що буде, якщо я триматиму так склянку протягом кількох хвилин?

– Нічого, – відповіли студенти.

– Добре.

– А що буде, якщо я триматиму її годину? – знову запитав професор.

– У вас заболить рука, – відповів один зі студентів.

Читайте також:Рецепт приготування плавленого сиру в домашніх умовах. Навіщо купувати, якщо можна приготувати власноруч дуже смачний сир.

– Так. А що буде, якщо я, таким чином, протримаю склянку цілий день?

– Ваша рука оніміє, ви відчуєте сильну напругу у м’язах, і вам навіть може паралізувати руку. Доведеться відправити вас у лікарню, – сказав студент під веселий сміх аудиторії.

– Дуже добре, – невимушено продовжував професор, – але чи змінилася вага склянки протягом цього часу?

– Ні, – відповіли.

– Тоді звідки з’явився біль у плечі і напруга у м’язах?

Студенти були здивовані і збиті з пантелику.

– Що мені треба зробити, щоб позбутися болю? – запитав професор.

– Опустити склянку, – пролунала відповідь з аудиторії.

– Ось, – вигукнув професор, – точно так відбувається і з нашими життєвими проблемами та невдачами. Будете тримати їх в голові кілька хвилин – це нормально. Якщо думатимете про них більше часу – почнете відчувати біль. А якщо продовжуватимете в тому ж дусі і далі, це почне паралізувати вас. Ви не зможете нічим іншим займатися.

Мораль:

Якщо вас щось тривожить, якась проблема або потреба, тоді потрібно негайно її вирішувати, щоб вона вам не забила всі думки. Чим більше ви будете відкладати її на пізніше, тим більше вона вам буде здаватись складною і страшною. У вас буде спрацьовувати такий страх від того, що ви не зможете приступити до розв’язання цієї проблеми. Тож, задумайтесь, чи потрібно вам “забивати” голову різними негараздами, якщо їх можна вирішити і більше не повертатись до тієї теми, ваш розумі скаже вам тільки дякую.

Таким чином, ви без напруги щоранку зможете прокидатися свіжими, бадьорими і готовими справлятися з життєвими ситуаціями.