Перейти до вмісту

Привички, які не дають вам розбагатіти

1. Тратити усе до останньої копійки

Погана привичка, яка не робить вас багатшими і ставить в непросте становище. Ви витрачаєте усе, що заробляєте і у вас немає резервного фонду на випадок форс- мажорних обставин. Виходить якщо втратите роботу, або на довго захворієте у вас не буде доходу існування.

Що робити?

Відкладайте не менше 10% з кожної зарплати. Так ви будете стабільно збільшувати накопичення.

2. Зберігати гроші під матрасом

Ви впевнені у тому, що немає більш надійнішого місця для зберігання грошей, як вдома. Звідси вони нікуди не дінуться. Погано думаєте. Фізично гроші залишуться на місці. От тільки через інфляцію купити на них можна буде все менше і менше. В результаті ваші накопичення будуть танути на очах.

Що робити?

Розглядайте банківські вклади. Вибирайте великі організації, гроші клієнтів які захищені  агенством по страхуванню вкладів.

3. Купляти їжі більше, чим потрібно

Їда не тільки спосіб забезпечити організм енергією, але і розвага. Тому покупка продуктів також може стати руйнівним заходом. За ради цікавості, якось у магазині загляньте у чужі корзини. У них там будуть лежати крупи, м”ясо, молочні продукти, овочі і фрукти.

У інших- теж саме, але ще чіпси, пакетики із сушеними кальмарами, декілька пачок цукерок, бутилка лимонаду, ковбаса і інші продукти, які важко назвати їдою. Така “добавка” добряче збільшить чек, але без неї дуже просто і корисно обійтись.

Хоча, при правильному харчуванні теж можна тратити на продукти лишні гроші, якщо купляти всього надто багато. В результаті термін придатності закінчується, те що у холодильнику псується і опинюється у відрі для сміття. Гроші потрачені даремно.

Що робити?

Перед тим як іти до магазину, складіть список покупок. Не купляйте продукти які швидко псуються із запасом. Обмежте бюджет на їду, яку ви купляєте для розваг, в залежності від ваших доходів.

Читайте таокж: Чому важливо відпускати минуле?

4. Жити у борг

Якщо у вашому лексиконі з”явиться фраза: ” ой там, візьму у борг (знімлю із кредитки)”, це тривожний сигнал. Він свідчить про легковажне відношення до фінансів.

Зичити гроші варто тільки у крайньому випадку і не на повсякденні витрати. Коли вам не вистачає грошей на звичайні розходи, є тільки два виходи: менше тратити, або більше заробляти.

Що робити?

Для початку, записуйте свої розходи, щоб зрозуміти у чому проблема. І звичайно розглядайте можливість збільшення заробітку.

5. Тратити на розваги дуже багато

Ви витрачаєте гроші на відпуск, який не можете собі дозволити, берете багаторічний кредит на весілля і робите закупи для новорічного банкету, як би мали їсти останній раз.

Що робити?

Витрати на розваги повинні бути закладені у бюджет. Оприділіться який процент від доходів ви готові витрачати і не відступайте від цієї цифри.

6. Курити і випивати

Погані звички б”ють не тільки по здоров”ю, а і по кошильку. Якщо ви не готові пити найдешевший алкоголь, витрати будуть значні. Із сигаретами така ж історія.

Якщо людина викурює в день пачку вартістю 50 гривень, то за рік вона витрачає 18,2 тисячі. Значна сума, особливо для тих, хто не заробляє за місяць таких грошей.

Що робити?

Кидати курити і випивати. В перспективі можна ще зекономити на послугах лікаря.