Перейти до вмісту

Рецепт паляниці

борошно — 500 г
тепла вода — 225 мл
тепле молоко — 50 мл
цукор — 10 г
сухі дріжджі — 1 ч. ложка
сіль — 1 ч. ложка
олія — для змащування

Читайте також Безумовна любов зустрічається дуже рідко.

150 г просіяного борошна змішати з дріжджами та 100 мл теплої води. Замісити м’яке тісто та накрити миску з ним кришкою та рушником. Залишити на 6-8 годин у теплому місці. Сіль та цукор розчинити у 125 мл теплої води та молоці. Влити до опару та розмішати до однорідності.

Поступово всипати 350 г просіяного борошна, добре розмішуючи. Влити 1 ст. ложку олії та місити приблизно 10 хвилин. Має утворитися дуже туге та гладке тісто. Миску змастити олією та викласти у неї тісто. Накрити харчовою плівкою та залишити у теплому місці на 2-3 години, доки тісто не збільшиться у об’ємі у два рази.

Після цього викласти його на робочу поверхню та злега помісити. Сформувати круглу паляницю та викласти її у форму або миску діаметром 22 см, застелену пергаментом. Накрити рушником та помістити у тепле місце до збільшення у об’ємі у 2-2,5 рази приблизно на 1,5 години.

Духовку розігріти до 220 градусів. Паляницю разом з папером перекласти на деко. Гострим ножем зробити зверху надріз. Змастити поверхню дуже гарячою водою та помістити у духовку. Випікати протягом 10 хвилин. Потім зменшити температуру до 190-200 градусів та випікати хліб до готовності приблизно 30-35 хвилин. Перекласти його на решітку та залишити до повного застигання.