Перейти до вмісту

Роки йшли, а дітей не було.

Ми з цією жінкою – Веронікою – років п’ятнадцять тому лежали в лікарні і потрапили в одну палату. Їй тоді було 45. Нічого зайвого в її фігурі не було. Вона була струнка, підтягнута, енергійна жінка.

За зовнішнім виглядом було помітно, що стежить за собою. І розмовляти з нею було одне задоволення: розумна, начитана, тактовна. Вона не приховувала, що цілком забезпечена. Є грошова робота, є чоловік, який відмінно заробляє, є будинок – повна чаша. Але в сенсі дітей – ця «чаша» абсолютно порожня.

Питання про дітей я посоромилася задати, але Вероніка сама розповіла свою історію.

Зі своїм майбутнім чоловіком познайомилася ще в інституті. Після диплома одружилися. Молоді, – обидва опинилися кар’єристами. Професійно швидко пішли в гору.

Читайте також: Моя подруга живе за рахунок чоловіків. Але насправді я в душі їй заздрю. У неї є все, що вона хоче.

Все у них виходило, навіть допомога батьків в придбанні квартири не знадобилася. Народження дітей вони ніколи не відкладали на «потім». «Як тільки, так відразу», – відповідали вони рідним і друзям.

Але «відразу» не вийшло. Роки йшли, а дітей не було. Звернулася до фахівців і пройшла повне обстеження. Результат: «здорова». Тоді перевірився і чоловік. Результат той самий: «здоровий».

Після обстеження вирішили заспокоїтися, змінити обстановку – з’їздити на море і відпочити. Так і зробили. Але бажаний результат не настав. Стали брати два рази в рік відпустку і їздити в санаторії і на курорти.

Так минуло десять років. Знову почалися ходіння до лікарів. Тепер уже за межами області. Добралися до столиці. Гроші дозволяли пройти обстеження у професорів.

– Що тільки ми не пройшли з чоловіком, – згадує Вероніка, – які тільки аналізи не здавали! Нас приймали «світила» науки, і кожен починав своє обстеження з самого початку. Але все було марно: не могли знайти причину, якщо ми з чоловіком здорові. Один професор спробував пояснити нашу бездітність несумісністю. Обидва абсолютно здорові, обидва любимо один одного, а ось наші “з хвостиками”«тікають» один від одного. Чому так, – професор пояснити не міг.

Я дивилася на Вероніку, і в думках у мене було тільки одне питання: «Чому вони не розлучилися? Адже могли створити кожен нову сім’ю з дитиною. Якщо один з одним несумісність, то з іншим партнером все могло бути інакше ».

Але поставити це питання у мене язик не повернувся. Вероніка розповідала, як дружно вони живуть з чоловіком. В будинку улюблені кішка і собака. Приїжджають племінники чоловіка і племінники Вероніки.

Виходить, ця пара не самотня. І все ж … Все могло бути по-іншому. Але ось живуть разом, залишившись бездітними. А може не все ще втрачено ?! Може Вероніка з чоловіком знайдуть рішення, щоб в їхньому будинку було чути дитячий сміх ?!

На другий день я підійшла до вікна і побачила, що внизу стоїть чоловік середніх років і махає букетом квітів. Помітно було, що він дивиться на вікно нашої палати.

– Вероніка, – покликала я сусідку – це не до тебе прийшли?

Вона підійшла до вікна:

– До мене! – Радісно сказала Вероніка. – Це Семен мій букетом розмахує.

Вона помахала йому рукою, показавши, що зараз спуститися. На обличчі чоловіка з’явилася щаслива посмішка, він, як хлопчисько побіг до приміщення для побачень.

– Господи, – подумала я, – яка несумісність ?! У них же любов, як ніби тільки що познайомилися! Вони кожен день дивляться один на одного, як перший раз. Більше двадцяти років спільного життя для них – просто число, яке відраховує їм щороку календар. Не більше.

Після виписки я більше не зустрічалася з Веронікою. Але мені здається, що дві люблячих людини не можуть залишитися без дітей. Хочеться вірити, що їхня сім’я поповнилася!