Перейти до вмісту

Рита соромилася своїх батьків, бо вони не мали змоги купувати їй те що ж у інших підлітків

Маргарита була не посидючую дитиною

Намучилися ж з нею бідні батьки. Особливою тягою до знань Ритка не відрізнялася, та й взагалі, особливих прагнень не мала. Як виявилося – тимчасово. Джерело

Увійшовши в підліткову вік дівчинка стала дуже заздрісною. У неї раптом відкрилися очі на те, що багато речей, які є у однокласниць, її батьки купити їй не можуть.

Та й мама зовсім не на свій вік виглядає, явно не з салону краси, як у Машки . А батько взагалі – одягне свій костюм з витягнутими ліктями і йде на роботу. Копійки отримувати.

Ритка стала грубити матері, проявляти неповагу до батька. Дійшло до звинувачень в тому, що інші діти нібито вважають її бідною. Природно, що у всіх її бідах були винні “предки”.

Наближався випускний. Але коли батьки озвучили суму, яку хотіли витратити на її плаття, Ритка збунтувалася. Якими тільки образливими словами не називала вона своїх рідних людей.

Читайте також Михайло з упевненістю говорив, що скоро закінчить проект і озолотиться. Але слова, це всього лише поєднання букв, а дружина з дитиною бідували

Кидала речі в стіни, штовхали все, що не траплялося під ноги. А потім закрилася у своїй кімнаті. Розплакалася, і, непомітно для себе, заснула.

Коли дівчина вийшла з кімнати, на кухні розливався запах корвалолу. Матері з батьком ніде не було, зате на самотньою табуретці сиділа великогабаритна сусідка – баба Зіна.

“Прокинулася, оприлюднена, – недобре зиркнув з-під рунистих брів видала сидить, – довела мати до лікарні. На місці батьків твоїх я б тобі… Та чи знаєш ти, що вони кредитів понабирали, до цього часу на ноги встати не можуть.

Квартиру продали трикімнатну, аби тебе вилікувати. Півроку тобі було, зaxворіла сильно. Лeйкeмiя, кажуть. Всі виклалися, аби ти здорова була. А ти. Ех”.

За вікном йшов дощ, а в кімнаті, притиснувшись спиною до батареї, сиділа дівчинка. За її щоках текли сльози, а губи шепотіли молитву за здоров’я мами і прощення.