Перейти до вмісту

Що ранком зробити для продуктивного дня

Ефективний ранковий розпорядок може допомогти зробити ваш день більш продуктивним і приємним. Ось кілька речей, які варто включити у свій щоденний ранковий розпорядок.

Планування з вечора

Щоб ранок не проходив в метушні і паніці, плануйте те, чим будете займатися, з вечора і залишайте собі достатньо часу для своїх справ. Якщо на всі ранкові заняття вам необхідна одна година, то варто встати раніше, щоб встигнути на роботу чи навчання.

Підйом вчасно

Не потрібно раз у раз відкладати своє пробудження. Відстрочка ранкового підйому тільки здається приємною, але насправді в довгостроковій перспективі «ще п’ять хвилиночок» вранці можуть зіпсувати багато: відпочинок ввечері, досягнення цілей, робочі справи і т.д. Якщо вам важко даються ранні підйоми, можливо, ви просто занадто пізно лягаєте і не висипаєтеся. В такому разі необхідно скорегувати свій режим сну.  Якщо це про вас, заплануйте на ранок щось приємне: смачний сніданок, прогулянку, читання улюбленої книги і т.д., тоді пробудження почне приносити задоволення.

Відсутність соцмереж

Не витрачайте свій ранковий час на перегортання новин в соціальних мережах. Це пасивне заняття дуже затягує і пожирає години і хвилини, які можна було б використовувати для чогось більш корисного і приємного. Крім того, навіщо з самого ранку вантажити себе новинами?

Вода

Стакан води з ранку — це відмінний спосіб підбадьоритися і розбудити організм. Тому перед тим, як піти пити каву або чай, варто випити звичайної води. Щоб не забувати про це, можна поставити воду на тумбочку поруч з ліжком.

Читайте також: Ягідні ласощі – вареники з полуницею

Зарядка

Ранкові фізичні навантаження, навіть найлегші, на зразок розтяжки або найпростішої зарядки, допомагають регулювати цикл сну і неспання, а також заряджають енергією і покращують настрій. Тож махати руками і ногами, стрибати і присідати з самого ранку — це прекрасний спосіб почати день.

Сніданок

Їжа, з’їдена протягом першої години після пробудження, допомагає стимулювати метаболізм, а значить — протягом дня ви будете відчувати себе більш енергійним .