Перейти до вмісту

Що робити у разі застосування хімічної атаки з боку Росії: інструкція та поради, щоб вижити

У такому випадку українцям потрібно знати, як діяти самостійно. Якщо ви почули сигнал “Увага всім”, потрібно увімкнути всі засоби зв’язку, де про це детально повідомлятимуть. Таким чином може бути надана інструкція, що робити, або повідомлення про евакуацію. Маємо бути інформовані.

Найперше, що потрібно зробити в разі хімічної атаки – піти у сховище. В жодному разі не варто принюхуватись, торкатись предметів чи придивлятись, чи щось розлито. Коли людина перебуває на відкритому повітрі, вона – в зоні ураження.

Прийшовши з вулиці, взуття та одяг слід залишити за межами житла. Вони можуть бути заражені дрібними мікрочастинками аерозолю.

Якщо під час хімічної атаки перебуваєте у приміщенні, потрібно щільно закрити вікна та двері, заклеїти всі щілини та вентиляційні отвори. Після цього ретельно вимити з милом всі ділянки тіла. Річ у тім, що, наприклад, зарин, який Росія використала в Сирії й може застосувати в Україні, водорозчинний. А тому мильний розчин буде його нейтралізувати.

Читайте також: Росіяни почали мобілізувати своїх військових у Придністровʼї для провокацій та демонстраційних дій на кордоні з Україною

Також варто запам’ятати, що стійкість зарину може бути від декількох годин до декількох діб на місцевості. Саме тому важливо слідкувати за повідомленнями ДСНС, адже самостійно ви не зможете виявити, коли вже можна виходити з квартири. Може так статися, що потрібно буде просидіти вдома кілька днів.

Перші симптоми, що виявляються у людини, яка вдихнула пари зарину – це міоз, тобто звуження зіниць. Також при потраплянні краплин зарину на шкіру відбувається сіпання м’язів та пітливість ділянки тіла, на яку вони потрапили. Також може бути слизовиділення, сльозотеча, нудота та загальна млявість. Якщо ж це серйозне ураження, то втрата свідомості та зупинка дихання.

Для захисту можна спробувати змайструвати саморобний захисний костюм для евакуації.  Також потрібна марлева пов’язка, змочена розчином соди. Втім, це дуже умовний захист, який хіба поглине якусь кількість отрути. Ідеальним захистом в разі хімічної атаки є лише протигаз.