Перейти до вмісту

Що треба тримати в собі й нікому не розповідати?

Ніколи не обговорюйте з матір’ю її дітей.
Навіть тоді, коли вас навмисне запитали, не варто вільно висловлюватись. Ви маєте добре розуміти, бо для мами її дитина буде найкращою і сприймати критику в її бік максимально не просто. Якщо ви розповідаєте про неправильні вчинки дитини, то мама все бере на себе, адже це вона виховала таку дитину. Говорячи з мамою про дитину, насправді говорите про маму.

Уникай радісних «вау» чи довгих монологів про свої переживання, якщо раптом познайомились з людиною певної професії.
Якщо перед вами лікар, то не треба йому викладати на блюдці, що у вас болить, якщо вона психолог, то не треба розповідати про свої дитячі травми, а якщо ж вона юрист, то це зовсім не означає, що прямо зараз змусить вашого колишнього чоловіка забезпечувати ваших спільних дітей. Люди постійно буквально налітають на представників таких професій, а ті насправді зовсім не хочу вислуховувати чужі біди й, тим паче, вирішувати їх за когось. Їм достатньо свого життєвого досвіду, та й робота в них така, що історій звідти винесуть задосить. Потрібна допомога? запишіться на консультацію, а не змушуйте когось робити це вам безкоштовно.

 

Читайте також: Кому тепер треба та хата? Микола живе в одній кімнаті, а в інші й не заходить.Нащо йому стільки території, городів, такої хати? То за молодості того хотілось. А тепер все б віддав за дитину та онука.

Не треба обговорювати колишні стосунки з теперішнім партнером і порівнювати їх
Звісно, цікаво про минуле нашого партнера, про те, що було до появи нас у їхньому житті. Але є велика різниця між тим, щоб описати модель стосунків і причину їхнього завершення і тим, як ви з захватом розповідаєте про те, що їли, куди ходили, як гуляли, які вам дарували квіти і який фільм ваш улюблений. В жодному разі не треба порівнювати, особливо в інтимній сфері. Не треба казати, що колишній не міг вас задовольнити і навпаки, що теперішній партнер трохи відстає, але «нічого страшного, щось з цим вдіємо».

Тримайте при собі свої фотографії, музику та фільми.
Якщо вас просять показати дитячі фото, дати послухати улюблену музику чи запропонувати фільм, то можна відібрати дещо з цього списку і дати тому, хто цього попросив. Але чи є проблема показувати мільйон фото, спойлерити усі найкращі фільми і перемикати 100 пісень кожні 3 секунди з фразою «класна, правда?». Не потрібно навантажувати інших людей деталями свого життя, тоді ви будете не цікаві і від вас втікатимуть, адже ви дуже нав’язуєтесь і нічого, окрім себе, не бачите.

Не починайте розмову з критики, навіть якщо вона об’єктивна.
Часто після виконаного завдання ми переймаємось через результат. Критика має розвивати людину, робити її кращою, вдосконалювати роботу і зробити її більш злагодженою. А якщо ви з порогу почнете жорстко критикувати і більше нічого не скажете крім цього, то швидко втратите працівника, друга, партнера тощо. Це доведений факт у психології: перше враження головне. Якщо ми приходимо з негативним настроєм і починаємо розмову з негативного, то людина почуває себе некомфортно і більше не слухає вас, лише хоче, щоб це якнайшвидше закінчилось. Якщо ж ви приходите з похвалою і невеликим «але» чи побажанням, рекомендацією, порадою, то результат буде чудовим і хороші стосунки збережуться.

Не відповідайте на те, про що вас навіть не питають
Якщо ви побачили когось із своїх знайомих з тим, з ким не мали б, якщо дізнались чужу таємницю і чешеться язик розказати про це під час обговорень, то не треба. Ви володієте інформацією, але це не означає, що ви маєте передавати її всім, кого зустріли. Подумайте про результат такого. Хтось може бути неготовим до цього, людина закриється в собі і може зробити неправильні висновки. Воно вам треба?