Перейти до вмісту

Що відбудеться з нами, якщо відмовимось від цукру?

Те, що їсти багато цукру шкідливо для здоров’я, знають усі. Але все одно їдять. По-перше, це смачно. По-друге, шкода цього продукту сприймається як щось абстрактне, що не має до нашого реального життя ніякого відношення.

Багато людей люблять шоколад,  тістечка, торти, цукерки, бо вони  наповнюють життя радістю. Цукор в їх складі збуджує відділи мозку, що відповідають за відчуття задоволення. В результаті у людини на короткий термін підвищується настрій.

На жаль – це єдиний позитивний вплив, який чиниться цукром на наш організм. Негативних ефектів набагато більше. Давайте з’ясуємо,  що буде, якщо повністю відмовитися від цукру?

Читайте також: Полуничний торт без випічки за 10 хвилин!

Вплив цукру на організм людини
Негативний вплив цукру:

 • Порушення роботи ендокринної системи, в результаті чого можуть виявити  цукровий діабет, псоріаз та інші захворювання.
 • Підвищення тиску.
 • Зниження імунітету.
 • Погіршення пам’яті.
 • Травні розлади, здуття живота.
 • Цукор сприяє виробленню кортизолу – гормону стресу. Важке ранкове пробудження, поганий сон, безпричинна денна втома, дратівливість – все це може бути викликане вживанням солодкого.

Також цукор веде до зниження природного вироблення дофаміну, що призводить до пригніченого стану, депресії і нудьги.

Млявий колір обличчя, «мішки» під очима, пігментація – так зване цукрове обличчя – теж прояви надмірного вживання солодкого. Такий ефект виходить за рахунок запуску запальної реакції – глюкурування.

Солодке підвищує вироблення інсуліну, який не дає організму використовувати жир як паливо. У результаті цукор стає жиром і збільшує вагу (особливо в області стегон і талії). Але це можна виправити тільки виключеням солодкого з раціону харчування і тоді вже  нормалізується  процес, пов’язаний з виробленням інсуліну – організм починає спалювати калорії, і вага приходить в норму.

Негативні наслідки відмови від цукру. Ломка
Швидка відмова у перші дні може протікати болісно. Стан нагадує наркотичну ломку. З’являється бажання вживати вуглеводну їжу, яка компенсує брак цукру і на короткий термін покращує настрій. Через деякий час виникає необхідність повторити відчуття. Це стандартна схема залежностей. Під час відмови від солодкого може з’явитися запальність і навіть агресивність.

Як зробити відмову більш легкою?
Чи можна назавжди відмовитися від цукру?

-До солодкого людина звикає з дитинства. Для безболісної відмови фахівці рекомендують поступово знижувати кількість його споживання. Не варто різко відмовлятись, а з кожним днем менше й менше.

-Знайти причину тяги до солодкого. Його вживання найчастіше пов’язують з поганим настроєм або бездіяльністю. Щоб мінімізувати споживання, слід замінити шоколад або булку тим, що також принесе позитивні емоції, це можуть бути: сухофрукти, фрукти, горіхи і т.п.Фруктоза, яка є в складі фруктів , не тільки корисна, але й задовольнить емоційну потребу організму в солодкому.
-Налагодити режим харчування: прийом їжі 5-6 разів на день невеликими порціями з перекусами і перервами не більше 4 годин.
-Стежити за вживанням прихованого цукру в соусах, кетчупі, хлібі та інших продуктах.
-Включити в раціон більше корисних вуглеводів – вони продовжують відчуття насичення.
-Замінити цукор медом.
Якщо відмовитися відразу важко, можна знижувати кількість цукру в чаї або каві поступово, наприклад, до однієї ложки замість двох.

Позитивні наслідки відмови від цукру для організму
Найкраща мотивація зовсім відмовитися від шкідливої звички – знати результат, зробити собі конкретну мету.  Вона може бути такою:

 1. Хочу зменшити вагу.
 2. Хочу покращити мунітет.
 3. Нормалізувати сон.
 4. Підвищити  концентрацію уваги.
 5.  Хочу пружне підтягнуте обличчя, рівну, чисту, з природним сяйвом шкіру.
 6. Здорові зуби. Велика частина уживаного цукру залишається на зубах у вигляді зубного нальоту. Бактерії порожнини рота взаємодіють з ним, утворюючи кислоту, що руйнує зубну емаль. Вона починає розшаровуватися і відламуватися навіть після чищення зубною щіткою.
 7. Поліпшення роботи печінки.

Підводячи підсумок, можна виділити такі  позитивні зміни, які відбудуться з вашим організмом після відмови солодкого : ваша шкіра покращиться, ви відчуєте приплив енергії і сил, ваша імунна система стане міцніше і здоровіше, а мозок почне запам’ятовувати навіть найскладнішу інформацію.

Так, ломка без цукру на перших порах буде, але недовго. Зате потім – жадана свобода!