Перейти до вмісту

Що викликає лють та як побороти його.

Лють – це складна емоція для вивчення. Психологи гаряче дискують й досі не можуть визначитися остаточно – це погано чи добре?

Більшість спроб, спрямованих на управління гнівом та люттю, зосереджені на регулюванні фізичних симптомів та реактивних думок за допомогою когнітивно-поведінкової терапії. Цей процес допомагає людям зрозуміти свої відчуття та змінити реакції на ситуації за допомогою консультування та модифікації поведінки.

Люттю можна навчитися керувати, як і всіма іншими емоціями. Головне – необхідно вірити в те, що ваші вправи, спрямовані на управління люттю, рано чи пізно допоможуть вам стримати натиск навіть самого грізного противника.

Часто буває так, що сплеск люті накопичується довгий час і несе руйнівні наслідки для нервів, кар’єри і оточуючих.

Приводимо приклади, які в сукупності можуть вивести вас із себе. Вони підточують душевний спокій так само, як вода мармур.

1. Тривога.

Ви боретеся з почуттям тривоги, яке змушує згадувати про неприємні події в минулому. Намагаючись забути погане, ви запускаєте реакцію руйнування, проектуючи її на дії неї.

2. Очікування.

У кожного індивідуума існують певні надії і очікування. Багато хто навіть не усвідомлюють це чи недооцінюють всю важливість невідповідності наявного стану з бажаним.

3. Любов.

Тут мається на увазі – не виявлена ​​любов. Впливають, як почуття невисловлені, так і відкинуті. Ви відчуваєте себе нікому не потрібними, непомітними. А як же інакше? З вами обійшлися незаслужено погано!

Читайте також:Способи приховати та контролювати свої емоції.

4. Амбіції.

Один з найсильніших каталізаторів для невдоволення. У вас виникають думки і почуття, що ви не реалізувалися, присутні перешкоди між реальністю і бажаннями.

5. Недомовки.

Ви жалкуєте про те, що з якихось причин не змогли висловити.

Як боротися з люттю

Хоча чіткого психологічного визначення терапії люті не існує, є альтернативні методи, спрямовані на звільнення від гніву.

Доктор Шері Якобсон, клінічний директор та засновник терапії Харлі, розповідає, що багато станів психічного здоров’я походять від невиражених емоцій. Якщо ми не звільнимо ці емоції, то зіткнемось із психологічними труднощами.

Це також стосується люті та гніву. Якщо ми можемо позбутися цих емоцій безпечними способами, то чому би не зробити цього? Це як нарешті почухати місце, котре довго свербіло.

Є вирішення такої проблеми, їх називають розбитими кімнатами або кімнатами гніву. Це спеціально збудовані приміщення, де люди можуть позбутися злості та люті, знищуючи предмети.

Це можуть бути бутафорні вітальні з копіями меблів (телевізори та письмові столи). Або там можуть стояти просто випадкові об’єкти. Деякі кімнати для люті знаходяться на звалищах, де є багато речей, які можна вільно трощити і отримувати від цього задоволення та одночасно допомагати їх утилізувати.