Перейти до вмісту

Способи приховати та контролювати свої емоції.

Наші емоції і почуття можуть сильно вплинути на багато ситуацій і, потрібно сказати, що не завжди позитивно. Саме тому так важливо навчитися цьому складному майстерності під назвою самоконтроль. На поводу у своїх емоцій і почуттів люди часто роблять помилки, що нерідко призводить до розчарування і, як наслідок, депресії. Щоб уникнути цього, потрібно вміти контролювати свої думки, бажання, почуття і емоції, і слідувати здоровому глузду.

У складних життєвих ситуаціях важко прийняти рішення, і ми не знаємо за що хапатися. Не потрібно робити поспішних висновків. Потрібно включити внутрішні ваги і визначити всі фактори, які впливають на дану ситуацію: В першу чергу потрібно запитати себе: «Що я відчуваю і чого хочу?».

На підставі отриманої відповіді, потрібно провести аналіз потенційного розвитку подій, і тоді вже приймати рішення. Простіше кажучи, отримавши емоційний сигнал, ми спочатку повинні його проаналізувати, оцінити ризики, переваги та недоліки, а потім вже приступати до дій.

Отже, ми розібралися з внутрішніми складнощами, тепер залишається тільки навчитися контролювати зовнішній світ. Часто, навіть прийнявши свої емоції, ми не хочемо ними ділитися, тому що хочемо залишити їх в таємниці або ж не до кінця з ними змирилися. Незалежно від причини, потрібно вміти контролювати потік своїх емоцій, щоб уникнути небажаних наслідків. Як же впоратися з цим нелегким завданням?

Помістіть язик на піднебіння
Цю вправу аудіологи та логопеди використовують для розслаблення, а йоги — щоб зосередитися та заспокоїтися. Коли язик перебуває за зубами, мімічні рухи ускладнюються. Навіть якщо ви страшенно розлючені, обличчя залишатиметься холодним і нейтральним.

Читайте також:Станьте оптимістом і ваше життя зміниться. Дослідження вчених.

Слідкуйте за позою
Часом, коли емоції сильні, люди нахиляються вперед або відкидаються назад, щоб змінити свій емоційний стан. Рух уперед означає інтерес, сильну залученість і силу. Відкидання назад — розслаблення, спостереження або ту ж силу. Якщо ваш нахил щодо співрозмовника буде середнім, він не зможе точно зчитати емоції.

Розслабте рот
Напруга щелеп і губ видає емоції. Очі — дзеркало душі, але рот видає правду про справжні почуття. Якщо не хочете, щоб співрозмовник її дізнався, стежте за тим, щоб м’язи у цій зоні обличчя були розслаблені.

Зберігайте баланс

В першу чергу важливо розуміти, що для будь-якої людини важливий баланс. Як же його зберегти? Не можна просто взяти і закритися від почуттів, виконуючи свій життєвий план. Адже саме почуття і емоції духовно насичують наш організм, дарують нам заряд енергії і наповнюють життя сенсом. Тобто, основне завдання полягає в тому, щоб досягти гармонії між почуттями і розумом і тоді буде простіше вирішити якісь емоції можна демонструвати, а які краще приховати.

Посміхайтеся

Посмішка – це не тільки гарний аксесуар, який привертає увагу більше ніж саме шикарне плаття, але і перевірений спосіб розвеселитися. Наші м`язи звикають до емоцій, тому у випадку з посмішкою можна зробити все з точністю навпаки. Спробуйте посміхатися хоча б кілька хвилин, і ви самі не помітите, як гарний настрій з`явиться само собою, ну або за допомогою цієї маленької, але дієвої хитрості.