Перейти до вмісту

Що за отвір на упаковці з кавою, яка його роль?

Нерідко можна побачити, що на деяких пакетах є невеликі отвори, а під ними на дотик виявляється якийсь твердий круглий предмет невеликого розміру. Але найчастіше на цю деталь більшість з нас ніякої уваги не звертає, і зовсім даремно. Що ж це таке і яку функцію виконує?

Що за “дірочки” в упаковках з кавою і яка їх роль?

Це пристосування — не що інше, як клапан для дегазації, і він потрібен зовсім не для того, щоб можна було відчути аромат продукту і визначити свіжий він чи ні, як це могло б здатися.

Насправді ж клапани мають зовсім інше призначення. Річ у тім, що зерна відразу після того, як їх обсмажити, взаємодіють з киснем, причому дуже активно, втрачаючи свіжість і свій аромат. Щоб зберегти всі властивості продукту, його після обсмажування необхідно помістити в герметичну тару. Але робити це не можна з однієї простої причини. Після обсмажування зернами виділяється газ у великих кількостях. Зібравшись в упаковці, він просто її розірве.

Ось тому виробники і застосовують спец пристосування — дегазаційний клапан. А візуально помітні “дірочки” є його частиною. Клапан працює в односторонньому порядку — газ з упаковки випускає, а повітря в неї не пропускає. Наявність цієї деталі вказує на хорошу якість продукту, який зберіг свої властивості (мається на увазі аромат і смак) по максимуму.

При відсутності клапана можна навіть не сумніватися, що зерна упаковувалися не відразу після обсмажування, а провели на повітрі тижнів зо два. За цей час їх властивості були втрачені приблизно на 30-40%. Читайте також :Чим корисні пророщені зерна?

До речі, після розкриття пакета з кавою продукт рекомендується пересипати в тару, яка герметично закривається.