Перейти до вмісту

Що заважає ефективно тренуватись та як цьому зарадити.

Усвідомлений підхід до фітнесу допомагає уникнути болю, виснаження та відчуття того, що ти себе караєш, зате допомагає сфокусуватися на тілі та розумі. Ціль усвідомлених тренувань – глибше зрозуміти своє тіло та його потреби і використати ці знання для розвитку свого тіла без травмування і стресу. Такий підхід також допомагає сфокусуватися на правильних рухах під час виконання вправ.

Під час пробіжки у тренажерному залі можна подивитися кіно, погортати чат, написати кілька ділових листів — або зосередитися на русі.

Вимикайте сповіщення
Переведіть телефон у режим польоту чи вимкніть сповіщення. Порада на перший погляд дуже проста, але звільняє колосальний ресурс уваги, яку тепер можна приділити лише собі.

Залиште гаджет і навушники у роздягальні
Година-півтори на біговій доріжці можуть здаватися чудовою нагодою послухати музику, книгу чи подкаст. Мрія мультитаскера! Але через це ви втратите значну частину фізичного досвіду. Рух — приголомшливий спосіб дати мозку відпочити і відчути тіло у роботі. Зосередьтеся на ньому, і ви здивуєтесь, якою складною, але корисною буде ця практика.

Подумки відкладіть справи
Перед тренуванням перерахуйте справи, які ще треба доробити, і відкладіть їх на час після тренування. Це допоможе звільнити свідомість і зосередитися на рухах. Якщо ловитимете себе на думці про справи під час заняття, кажіть собі: «Так, точно. Обміркую це, коли закінчу тренування».

Контролюйте роботу серця
Перевірте пульс перед тренуванням і робіть це час від часу під час заняття. Знаючи цільовий серцевий ритм, ви зможете бути впевнені, що працюєте максимально ефективно.

Читайте також: 5 правил, як віднайти компроміс у стосунках.

Звіряйтеся з собою
Виконуючи вправи і рухи, прислухайтеся до власних відчуттів. Намагайтеся не працювати на автоматі та не копіювати тренера бездумно. Адаптуйтеся до інструкцій, щоб дійсно служити тілу й уникнути травм.

Уточнюйте свої наміри
Чим краще ви розумієте, навіщо займаєтеся спортом, тим зрозуміліша мета кожного тренування. Ви прийшли сюди, щоб краще виглядати й почуватися, зняти стрес, поспілкуватися, все разом? Якщо хочете стати сильнішим, до йоги варто додати тренування з обтяженнями, а щоб розслабитися, її добре доповнити тай-чи. Відстежуйте, чи відповідають ваші тренування намірам.

Зосередьтеся на диханні
Воно важливе для тренувань. Слідкуйте за ним, тому що люди часто затримують дихання під час занять або дихають неглибоко. Щоб отримати максимум від навантаження, контролюйте процес.

Не дави на себе
Стрес на роботі, спад сил або поганий настрій – у кожного з нас бувають важкі дні. Відчуваєш себе справді не дуже? Перенеси тренування на інший день. Не можеш знаходиться в асані довго? Стій стільки, скільки можеш, але без героїзму. Сильно потієш або голосно дихаєш під час бігу? Використовуй сильний дезодорант, носи майку без рукавів і частіше користуйся рушником в залі. Словом, уникай перфекціонізму.

Відпочивай
Ми за здорові звички і постійні тренування. Але занадто багато спорту шкідливо. Проміжок між тренуваннями повинен бути не менше доби. Ідеальні інтервали між підходами – 3 хвилини для зростання сили і 1 хвилина для росту м’язів. Не забувай про розтяжку, плавання або йогу і спи достатньо. З правильною розстановкою сил і відпочинку твої тренування стануть більш ефективними.