Ви ніколи не задумувалися, чому так багато людей мріють про якісно новий рівень життя, і так мало цього досягають? Нам здається, що ми станемо щасливішими, коли купимо собі новий BMW, схуднемо на 5 кілограмів або поїдемо жити в Лондон. Та насправді все дещо складніше. Ці матеріальні радощі життя зроблять нас щасливими лиш тимчасово. Справжня ж таємниця гармонійного життя знаходиться всередині кожного з нас, і існують перешкоди на шляху до цього, про які ми іноді навіть не здогадуємося.
1.Дозволяти іншим контролювати ваше життя
Важлива не думка інших, а те, що ви думаєте про себе. Варто частіше робити те, що краще для вас і вашого життя, а не те, від чого добре іншим.
2.Недовіра до життя
Коли наступає так звана «біла смуга» в житті, більшість починає шукати підступ і думати, а що ж тут не так. Якось все виглядає занадто добре. Проте не варто очікувати неприємних сюрпризів від життя. Досить часто люди просто не дозволяють (!) собі бути щасливими. В кожного є свій допустимий рівень норми життя, до якого ми звикли, і коли ми намагаємося підняти цей рівень, то досить важко перебороти звичну модель мислення і поведінки. З дитинства нас привчали: за все хороше треба платити. Але якщо у тебе все добре, значить ти на це заслуговуєш! Навіщо ж відмовлятися від того, що належить тобі по праву? Відразу згадуються історії про людей, які виграли в лотерею, але буквально через декілька років втрачали всі свої гроші. Вони просто не були готовими прийняти такий дар і почати жити по-новому, підсвідомо «знаючи», що не заслуговують цього. Вони не були готові до цього на ментальному рівні.
3.Перейматися через невдачі у минулому
Ваше минуле не дорівнює ані майбутньому, ані сьогоденню, ані вам. Той факт, що щось не вдалося вчора, сьогодні чи 20 років тому, не впливає на даний момент. Найголовніше відбувається тут і зараз.
4.Бути нерішучим щодо того, чого ви дійсно хочете
Захопленість додає енергії. Якщо її немає, падає продуктивність. Прийміть рішення визначити, чого саме хочете, і почніть захоплюватися цим.
5.Відчуття власної важливості
Коли людина багато чого досягла, то дуже часто починає ставити себе вище за інших. Якщо у тебе з’являється відчуття гордині, відразу позбувайся цього. Це ті відчуття, які несуть за собою лише негативні наслідки. Замість гордині краще навпаки бажати іншим людям удачі, процвітання й любові або не думати про них взагалі. Старайся надихати оточуючих своїм прикладом. Не повчати їх, а підтримувати. Не випадково всі дуже багаті люди обов’язково частину свого заробітку віддають на благодійність. По-перше, таким чином вони показують світу, що готові до співпереживання та допомоги іншим, а по-друге, це хороший спосіб показати свою вдячність за те, що ти маєш.
Читайте також:Як встигати все? 5 способів економити час.
6.Відкладати роботу над важливими цілями
У житті є два основних вибори: погодитися з умовами у тому вигляді, в якому вони існують, чи прийняти відповідальність за те, щоб їх змінювати. Не відмовляйтеся від спроб робити те, чого дійсно хочете. Якщо ви любите те, про що думаєте, і у вас є натхнення, ви не помиляєтеся. За рік ви будете раді, що почали сьогодні. Чи пошкодуєте, що не почали.
7.Обирати нічого не робити
Кожен день — це шанс зробити вибір. Оберіть змінити свою точку зору. Оберіть перестати сумніватися і відчувати невпевненість. Оберіть роботу, якою могли б пишатися. Оберіть жити по-справжньому.
8.Прагнути доводити свою правоту
Ідіть до своєї мети, але ніколи не відмовляйтеся від права помилятися. Разом із ним ви втратите здатність вивчати нове та рухатися вперед.
9.Шукати виправдання, а не приймати рішення
Життя — це безперервне рішення задач на пошук виходів зі складних ситуацій. Помилка перестане бути помилкою, якщо ви вирішите її виправити. Більшість довгострокових провалів пов’язані з виправданнями, чому не варто чогось робити. Приймайте рішення і дійте.
10.Відчуття дискомфорту
Звичайні люди живуть в зоні комфорту, а успішні – знаходяться в зоні розвитку. Зона комфорту – це щось дуже стабільне. У ній ми діємо за звичкою, це такі наші щоденні ритуали, як почистити зуби або прийняти душ. Взагалі, у буденному житті ми майже не докладаємо вольових зусиль, тому що більшість наших дій виконується автоматично. З іншого боку, в зоні розвитку ми робимо щось незвичне й цікаве. І ці нові дії розширюють наші свідомість і можливості. По суті, різниця полягає в тому, що в другому випадку – ми створюємо для себе нові корисні моделі поведінки, долаючи при цьому зусиллям волі певні бар’єри, що трапляються на шляху. Якщо ти хочеш зробити насправді важливий вклад у своє життя та життя інших, то потрібно навчитися долати ці бар’єри. Як кажуть, коли хочеш отримати щось нове, то зроби те, чого ніколи не робив до цього. Життя любить ризикових!