Перейти до вмісту

10 порад відомого лікаря, щоб ваша дитина завжди була здоровою

Як вберегти свою дитину від різних хворіб?- адже всі ми хочемо, щоб наші діти зростали міцними та здоровими. Пропонуємо 10 простих порад від відомого дитячого педіатра Є.Комаровського:

1. Дитина повинна якомога більше бувати на свіжому повітрі.
Скажіть «ні» телевізору, комп’ютеру та іншим аксесуарам. Замість цього йдіть з дитиною на прогулянку в парк чи на дитячий майданчик. Нехай вона бігає, стрибає, грає в лови або футбол і катається з гірки. При цьому одягайте її так, щоб вона відчувала себе комфортно і не пітніла.

2. Найкращий відпочинок для дитини – за містом.
У вас є дача, або родичі в селі? Це чудово! Нічого не може бути корисніше для імунітету, ніж чисте повітря, овочі прямо з грядки, парне молоко, купання в річці й ходіння босоніж по траві. Везіть малюка на озера або в гори, а не на багатолюдні курорти.

Читайте також:5 Мов любові-це особливий спосіб спілкування

3. Не створюйте стерильність.
Дитина, яка росла в стерильних умовах — «ласа здобич» для вірусів і мікробів. А трохи пилу і бруду тільки загартують її імунну систему. Тому, якщо на прогулянці малюк впустить на землю яблуко, витріть його серветкою і знову давайте дитині — нічого страшного не станеться.

4. Не захоплюйтесь аптечними вітамінами.
Навіть найкращі вітаміни — це хімія. Корисні речовини дитина повинна отримувати природним шляхом — з фруктами, овочами, злаками, кисломолочними та іншими продуктами.

5. Ніколи не годуйте дитину насильно.
Якщо дитина здорова, але відмовляється їсти, в цьому ваша провина. Відправте її на свіже повітря з самокатом або велосипедом, нехай нагулює апетит. Витративши енергію, вона сама попросить їсти.

6. Не давайте дитині багато солодкого.
Швидкі вуглеводи — це вірний шлях до порушення обміну речовин і ожиріння. Тому, обмежте шоколадки, цукерки й кока-колу. Замість цього, купуйте яблука, банани, виноград та інші фрукти-ягоди.

7. Слідкуйте за регулярною роботою кишківника.
Постійні запори або проноси послаблюють імунітет малюка. Тому, кишківник у дитини повинен працювати «як годинник» У цьому допоможуть продукти з високим вмістом клітковини — каші, овочі, цільнозерновий хліб. Важливо, щоб дитина отримувала достатню кількість рідини, а не харчувалася в сухом’ятку.

8. Підтримуйте в дитячій кімнаті оптимальний температурний режим.
Оптимальна температура для дитячої — 20 С, а вологість повітря — не менше 50%. Регулярно робіть в дитячій вологе прибирання, а також провітрюйте кімнату перед тим, як укладаєте малюка спати. І приберіть з дитячої кімнати пилозбірники — килими, важкі штори, м’які меблі. Тому, що вони часто стають причиною алергії.

9. Не бійтеся “дитячих” хвороб.
Багато батьків бояться, що дитина принесе з садка вітрянку або краснуху. Але якщо вона не перехворіє в дитячому віці, то ймовірність ускладнень збільшиться. Так що, «дитячі» хвороби краще переносити в ранньому дитинстві.

10. Заздалегідь підготуйте дитину до дитячого садка.
Завчасно переведіть дитину на «садковий» режим годування і сну. Не обмежуйте її спілкування з іншими дітьми. Частіше залишайте малюка на бабусь-дідусів. Тоді він швидше і легше звикне до дитячого садка. І зможе уникнути психологічного стресу, який теж часто буває причиною хвороб.

Це прості правила, але якщо їх дотримуватися – ваші діти стануть значно менше хворіти.