Перейти до вмісту

Які продукти не варто вживати перед сном.

Деяких продуктів слід уникати у вечірній час, оскільки вони перевантажують шлунково-кишкову систему і знижують якість сну. Як то:

Продукти з високим вмістом води

Кавуни, огірки, селера і подібні до них водянисті продукти перед сном вживати не потрібно з тієї простої причини, що ви протягом усієї ночі будете ходити до туалету. А у цьому випадку сподіватися на якісний сон не можна.

Гостра їжа

Вживання чогось гострого незадовго до відходу до сну викликає розлад шлунку і печію. У перці міститься капсаїцин, який підвищує температуру тіла, що також заважає заснути.

Банани

Це корисний продукт, який потрібно вживати перед фізичними навантаженнями, щоб зарядитися енергією. А ось перед сном банани їсти не слід, це може призвести до утворення великої кількості слизу і розладу шлунку.

Яблука

У цих фруктах міститься пектин, який контролює рівень цукру і холестерину у крові. Але яблука вночі погано перетравлюються, а це означає, що вони провокують підвищену кислотність.

Хрестоцвіті овочі

Цвітна і білокачанна капуста, броколі і селера багаті на вітаміни, але містять велику кількість нерозчинної клітковини, яка дуже довго перетравлюється. У такий спосіб ви перевантажуєте шлунково-кишкову систему під час нічного відпочинку.

Читайте також:Вимикаємо емоції, включаємо логіку.

Горіхи

Фісташки, мигдаль, волоські горіхи допомагають підтримувати нормальний кров’яний тиск і зміцнювати здоров’я серця. Але у них багато жирів і калорій, що може сприяти збільшенню ваги, якщо вживати горіхи у неправильний час доби.

Темний шоколад

У ньому високий вміст антиоксидантів, що уповільнює старішання і зменшує ризик розвитку хвороб серця. Але у шоколаді також міститься кофеїн, що підвищує рівень неспання.