Шоколадний торт без борошна. Французький рецепт.

Цей торт дуже полюбляють у Франції. Коли в 1959 р журнал «McCall’s» опублікував рецепт французької графині де Тулуз-Латрек, через щільну текстуру торту помилково говорили, що він «без борошна», хоча трохи борошна в ньому все ж було.

Але згодом борошно повністю зникло з рецепта цього шоколадного торту.

Інгредієнти:
315 г гіркого шоколаду,
85 г вершкового масла,
2 ч. л. ванільного екстракту,
5 яєць,
250 г цукру,
150 г горіхів фундук.
Для глазурі:
250 г гіркого шоколаду,
90 г вершків,
90 г темного кукурудзяного сиропу (глюкози)

Приготування:

Розігріти духовку до 180 °С. Роз’ємну форму (діаметром 23 см) застелити пергаментом, змастити олією й присипати какао.

Читайте також:Обирайте правильне коло оточуючих. Типи людей з якими не варто було б спілкуватись.

У каструлі з товстим дном, на середньому вогні нагріти вершкове масло із шоколадом. Нагрівати, помішуючи, до повного розчинення шоколаду. Забрати з вогню. Трохи остудити і додати ваніль.

Візміть велику посудину і змішайте яйця й цукор. Міксером потрібно  збити суміш до збільшення об’єму вдвічі (приблизно 6 хвилин). Влити шоколадну суміш у яєчно-цукрову. Акуратно перемішати. Вилити суміш у підготовлену форму.

Випікати в попередньо розігрітій духовці 45 хвилин до утворення скоринки (може потріскатися скоринка, але середина залишиться трохи рідкою). Вийняти з духовки.

Тонким ножем провести по краю торта, тобто звільнити від країв форми. Центр торта упаде. Пальцями акуратно притиснути краї торта вниз, вирівнявши із серединою торта.Покласти, щоб торт остив, приблизно 1 годину.

Зняти бортики форми. Забрати крихти. Накрити торт пласкою тарілкою і перевернути. Забрати дно форми й пергамент. Ще раз забрати крихти. Підкласти під основу торта листок пергаменту. Полити торт теплою шоколадною глазур’ю. Розрівняти глазур зверху торта й з боків. Коли глазур перестане стікати – забрати пергамент.

Для завершеності «образу», за бажанням, прикрасити боки торта фундуком.

Остудити в холодильнику 1 годину.

Як приготувати глазур.

У каструлі на середньому вогні нагріти вершки із сиропом. Зменшити вогонь до мінімуму й розчинити у вершковому сиропі шоколад. Остудити протягом 10 хвилин. Використовувати глазур потрібно теплою, щоб вона не втисгла застити.

Також можна подавати і без глазурі. 

Подавати можна, і з морозивом, і з свіжими фруктами.
Приємного апетит!