Перейти до вмісту

Смачна альтернатива. Як приготувати рослинне молоко ?

До недавнього часу коров’яче молоко вважали основним продуктом щоденного раціону. Тим часом, учені з Німеччини та Великої Британії кілька років тому довели, що у 80 відсотків європейців  тією чи іншою мірою не засвоюється лактоза, основний компонент цього напою. Суперечки навколо поживної цінності і наслідків споживання молока не вщухають.

Щоб задовольнити по­треби споживачів, дієто­логи і виробники продук­тів харчування представили цілий спектр альтернативних пропози­цій рослинного молока: соєве, мигдальне,вівсяне,кокосове, з фундука,рисове,кунжутне. Пропонуємо декілька рецептів.

Мигдальне.Складові і рецепт приготування:

200 г сирого мигдалю, вода — для замочування, 600 мл фільтрованої води, мед — за бажання, дрібка ванілі.

Добре промити мигдаль, за­лити великою кількістю води і залишити на ніч. Вранці воду злити і запарити набряклі ядра окропом на 15 хв. Очищені го­ріхи перекласти у чашу блен­дера, залити 200 мл фільтро­ваної води, перемолоти на кашку. Влити ще 400 мл філь­трованої води і збивати ще 30 секунд. Отриману масу про­цідити через чисту льняну тка­нину або марлю, складену в кілька шарів. Для ласунів мож­на додати трохи меду і дріб­ку ванілі. Зберігати напій у хо­лодильнику не довше ніж 3 дні. Макуху можна просушити і вико­ристовувати для приготування цукерок або паштету. На осно­ві самого мигдального моло­ка можна робити смачні смузі, муси і коктейлі. Його також мож­на додавати в домашню випічку замість звичайного молока.

Рисове

100 г рису, 950 мл фільтро­ваної води, вода — для про­мивання.

Для рисового молока най­більше підходить бурий рис. Він зробить смак напою максималь­но насиченим. Але можна вико­ристати й будь-який інший сорт.

Підрум’янити рис на сухій па­тельні, щоб він краще розкрив аромат. Залити на ніч 250 мл філь­трованої води у скляній ємності так, щоб вона повністю покривала зерна. Вранці промити і змішати в чаші блендера з фільтрованою во­дою. Ретельно збивати упродовж 2 хв. Отриману суміш поставити на середній вогонь і, постійно помі­шуючи, варити до загустіння. По­тім влити ще 700 мл води, перемі­шати, процідити і перелити в банку зі щільною кришкою. Зберігати на­пій у холодильнику 3−5 днів і стру­шувати перед кожним вживанням. Рисове молоко можна пити в чи­стому вигляді, додавати його до кави або варити на його осно­ві какао і гарячий шоколад. А ще з цього молока виходять апетитні рум’яні млинці.

Вівсяне.Приготування:

100 г сухої вівсянки типу «Геркулес» (яку треба варити), 1 л перевареної води, дрібка мускатного горіха — за бажання.

Пластівці швидкого приготу­вання не годяться. Залити суху вівсянку охололою перевареною водою і залишити набухати на 10- 12 год. Потім розмоклу масу пе­рекласти у чашу блендера і збити на світлу однорідну масу. Вичави­ти її через дрібне сито або скла­дену в декілька шарів чисту мар­лю, потім перелити в ємність зі щільною кришкою. Тримати ві­всяне молоко в холодильнику. Там воно збереже смакові і корис­ні властивості впродовж тижня. До вівсяного молока можна дода­ти дрібку мускатного горіха — тоді воно матиме легкий горіховий присмак і тонкий аромат. На вівся­ному молоці можна готувати каші, картопляне пюре і овочеві крем- супи. Дуже корисні фруктові і ягід­ні смузі на вівсяному молоці.

Читайтетакож:  Яка дієта є кращою для вас: обирайте.

Кунжутне.Як приготувати?

100 г насіння світлого кунжу­ту, 1−2 ст. ложки меду, ваніль­ний цукор — за бажання, вода.

Залити насіння кунжуту не­великою кількістю води на 2−3 год. За цей час бажано кілька ра­зів поміняти воду. Розмокле на­сіння змішати з 1−2 ст. ложка­ми меду в чаші блендера, влити 300 мл окропу, ретельно подріб­нити. В процесі потрохи влити ще 700 мл гарячої води і збива­ти, поки напій не стане однорід­ним. Процідити його через мар­лю і розлити у банки. Термін зберігання у холодильнику — не довше ніж 3 дні. Замість меду можна підсолодити  сиропом і ванільним цукром. Кунжутне молоко підходить для приготування соусів до страв з риби і морепродуктів. Можна до­давати його в легкі овочеві сала­ти і супи як заправку.