Перейти до вмісту

Страсний тиждень: як правильно його провести і прикмети

Народні прикмети на Страсний тиждень

Це найсуворіший період Великого посту. В цей час люди обмежують себе у звичних розвагах, виключають зі свого раціону м’ясо, рибу і молочні продукти, активно готуються до Великодня і дотримуються народних прикмет.

Перші приготування до Великодня починалися у Великий понеділок. У цей день зазвичай робили генеральне прибирання. Щоб в цей день очистити будинок від негативу, прийнято позбавлятися від старих і зламаних речей.

У Великий вівторок віруючі продовжують готуватися до Великодня і починають обмірковувати святкові страви. Також говорять,
якщо у вівторок погода дощова, значить, рік буде холодним і неврожайним.

У середу прийнято завершувати приготування до Світлого Великодня. Одна з прикмет свідчить, що прибирання повинне закінчуватися миттям вікон та дверей, щоб у будинок не змогли проникнути нечисті сили.

Більшість народних прикмет пов’язано з Чистим четвергом. У цей день прийнято митися до світанку, щоб встигнути очиститися від зла і позбутися негативної енергії.
Щоб весь рік у хаті панували достаток і благополуччя, у четвер прийнято пересувати меблі і перераховувати гроші.
Дівчата, які хотіли вийти заміж, обрізали волосся саме в Чистий четвер, а потім до настання Великодня зберігали їх під подушкою.

Читайте також: Володимир Зеленський про заяви щодо хімічної зброї: в заблокованій окупантами території немає можливості провести повний аналіз того, яка саме речовина була застосована

Велика п’ятниця — день скорботи. Щоб уникнути неприємностей, вранці необхідно проказати молитву «Отче наш».

Якщо у Велику п’ятницю перший, кого ви побачили, чоловік, значить, скоро вас чекає величезна удача.
Згідно прикметі, той, хто помиється у Страсну п’ятницю, все здоров’я з себе змиє.

У Велику суботу вільний час слід проводити за молитвою. Заборонено брати і давати гроші в борг, щоб не втратити здоров’я, удачі і благополуччя.

Якщо вранці на Великдень чоловік з дружиною обіймуться, все життя вони проживуть в любові та злагоді.
До цього моменту Великий піст уже підійшов до кінця, а значить, у Великдень нарешті можна порадувати себе і своїх близьких улюбленими стравами.