Перейти до вмісту

Страждаєте від випадіння волосся? Вам допоможуть продукти, які багаті на вітаміни, що потребує ваше волосся.

Випадіння волосся — це проблема, яка може стати причиною стресу і вплинути на самооцінку людини. Випадіння волосинок щодня цілком нормально, проте випадіння значної кількості волосся може означати, що воно рідшає. Ця проблема зачіпає як чоловіків, так і жінок, і дедалі більше людей в наш час вирішують не страждати наодинці, а звернутися по допомогу.

Вона може бути наслідком спадковості, гормональних змін, захворювань або нормальною частиною старіння. Поступово волосся стає тоншим, пухнастішим, можуть з’явитись круглі або нерівні лисини (з цим частіше стикаються чоловіки), а шкіра голови стає сухішою.

Випадання волосся може викликати занепокоєння, але є способи його уникнути. Наприклад, якщо причиною втрати волосся є нестача поживних речовин, деякі здорові продукти допоможуть вам відчутно її зменшити:

Ягоди. Ягоди багаті на вітамін С, який має сильні антиоксидантні властивості. Антиоксиданти можуть допомогти захистити фолікули волосся від пошкодження шкідливими молекулами, які називаються вільними радикалами. Крім того, організм використовує вітамін С для вироблення колагену – білка, який допомагає зміцнити волосся, щоб запобігти їх ламкості та руйнуванню.Наприклад, у 150 грамах полуниці міститься 141% щоденної норми вітаміну С. Крім того, організм використовує вітамін С для вироблення колагену, який допомагає зміцнити волосся, запобігаючи його ламкості та випадінню.

Яйця. Яйця є чудовим джерелом білка та біотину, двох поживних речовин, які можуть сприяти росту волосся. Вживання достатньої кількості білка важливо для росту волосся, оскільки волосяні фолікули складаються в основному з нього. Доведено, що відсутність білка в раціоні сприяє випаданню волосся. Біотин же необхідний для вироблення білка для волосся, який називають кератином — тому для росту волосся існує багато біотинових добавок. Яйця також відмінне джерело цинку, селену та інших корисних для волосся речовин.

Читайте також:5 помилок, які спричиняють жирний блиск на обличчі. Поради їх усунення.

Жирна риба. Така жирна риба, як лосось, оселедець і скумбрія, містить поживні речовини, які можуть сприяти росту волосся. Вона є чудовим джерелом жирних кислот омега-3, які пов’язані з ростом волосся. Жирна риба також є чудовим джерелом білка, селену, вітаміну D3 та вітамінів групи В – це може сприяти зміцненню волосся.

Дослідження показало, що прийом добавки з риб’ячим жиром значно зменшував випадіння волосся та збільшував ріст волосся у жінок із ламким волоссям.

Шпинат. Шпинат багатий на такі поживні речовини, як фолати, залізо та вітаміни А і С, які можуть сприяти росту волосся. Вітамін А допомагає шкірним залозам виробляти шкірне сало. Ця жирна речовина допомагає зволожувати шкіру голови, щоб зберегти волосся здоровим. Шпинат — це також рослинне джерело заліза, яке необхідне для росту волосся. Залізо допомагає еритроцитам переносити кисень по всьому організму, стимулюючи обмін речовин, а також сприяючи росту й відновленню.

Авокадо. Авокадо є чудовим джерелом вітаміну Е, який може сприяти росту волосся. Вітамін Е також захищає різні ділянки шкіри, такі як шкіру голови, від окисного стресу та пошкоджень.
Горіхи та насіння. Горіхи та насіння містять такі поживні речовини, як вітамін Е, вітаміни групи В, цинк та незамінні жирні кислоти, і всі вони можуть сприяти росту волосся та пов’язані з багатьма іншими перевагами для здоров’я. Деякі види насіння також містять жирні кислоти омега-3, які посилюють ріст волосся.

В одному дослідженні у людей з випадінням волосся спостерігалося збільшення росту волосся на 34,5% після прийому добавки вітаміну Е.

Горіхи.Горіхи містять різні поживні речовини, які можуть сприяти росту волосся. Наприклад, 30 грамів мигдалю — це 37% необхідної щоденної норми вітаміну Е. Горіхи також містять багато вітамінів групи В, цинку та незамінних жирних кислот. Дефіцит будь-якої з цих поживних речовин пов’язаний із випадінням волосся.