На початку весни заміною свіжим фруктам є сушені. Сухофрукти мають високу і «довготривалу» поживну цінність, а завдяки цукру є їжею, багатою на енергію. Їхні калорії не «порожні», бо сушений виноград, сливи та інші фрукти також мають лікувальні властивості. Це чудове джерело вітамінів і поживних речовин, особливо якщо у нас обмаль часу на готування. А також хороший вибір у стресових ситуаціях, оскільки такі продукти багаті на магній, який заспокоює, комплекс вітамінів B, які живлять нервову систему, і залізо, що додає життєвих сил.
Сухофрукти можна додавати у випічку, готувати у вигляді салатів, десертів,батончиків. Спробуйте!
Батончики із сухофруктів.
60 г волоських горіхів, 70 г арахісу, 50 г насіння соняшнику, 110 г кураги, 100 г чорносливу, 100 г родзинок, 100 г сушених вишень, 100 г журавлини, 200 г фініків, 80 г лимона.
Усі сухофрукти замочити в гарячій воді на 8 хв. Промити і обсушити на бавовняному рушнику. Родзинки очистити від хвостиків. Горіхи подрібнити у блендері, але щоб залишалися й великі шматочки, або посікти ножем. Насіння залишити цілим. Горіхи і насіння підсушити на сухій пательні. Пересипати в глибоку миску, перемішати. Додати змелені на м’ясорубці фініки, лимон, журавлину і 1/3 частину родзинок. Добре перемішати. Усі інші сухофрукти нарізати ножем на дрібні і більші шматочки. Добре перемішати. Два великі шматки пергаменту тонко змастити рафінованою соняшниковою олією. На один викласти фруктово- горіхову суміш, розрівнюючи ложкою. Накрити пергаментом і легко розкачати на рівний пласт завтовшки близько 1 см. Зняти пергамент і підрівняти край. Перенести пергамент на деко і поставити у розігріту до 180 °C духовку на 10 хв, потім температуру зменшити до 60 °C. Деко вийняти, акуратно розрізати пласт на батончики, поставити в духовку на 2 год. Потім акуратно перевернути батончики і сушити їх ще 2 год. Можна залишити на деку ще на добу в кімнаті. Потім зняти, запакувати в пергамент. Зберігати в прохолодному місці.
Читайтетакож:Майоран – цілющий і корисний
Бісквітне печиво з сухофруктими.
220 г сушеного інжиру, 110 г родзинок, 50 г нарізаних зацукрованих вишень, 50 г нарізаної кураги, 1 ст. ложка меду, 2 ст. ложки сухого хересу, 1 ст. ложка лимонного соку, 170 г подрібнених горіхів, груба сіль, 220 г вершкового масла, 0,5 ч. ложки меленої гвоздики, 0,5 склянки дрібного цукру, 1/3 склянки світло- коричневого цукру, 1 велике яйце, 2 і 2/3 склянки борошна.
У мисці змішати грубо нарізані вишні, курагу, родзинки, інжир, мед, херес, лимонний сік, горіхи і дрібку солі. Накрити миску плівкою і залишити на ніч. За допомогою міксера збити масло кімнатної температури, гвоздику, дрібний і коричневий цукор на середній швидкості на кремоподібну масу, близько 3 хв. Зменшивши швидкість міксера, додати яйця і збивати до однорідності. Потрохи всипати борошно на тій же низькій швидкості, ¼ ч. ложку солі. Не збивати надто довго. Додати фрукти і горіхи разом з рідиною. Розділити тісто на 2 частини, покласти кожну на відрізок пергаменту 30−40 см. Скрутити кожен у довгу ковбаску, завширшки 4−5 см, а завдовжки близько 40 см. Покласти їх у холодильник до повного застигання. Розігріти духовку до 180 °C. Невеликим гострим ножем нарізати застигле тісто на скибочки завтовшки близько 2 см. Розкласти печиво на незмащене деко на відстані 2 см один від одного, випікати 15−20 хв до золотистого кольору.