Перейти до вмісту

Свято Світлого Христового Воскресіння: Традиції Великодня

Свято Світлого Христового Воскресіння – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво. Існує безліч повір’їв і застережень на Великдень.

За традицією, Великодню передує серйозна підготовка:

1. Великий семитижневий піст – очищення думок, душі і тіла

Сім тижнів віруючі не їдять продукти тваринного походження, у певні дні повністю відмовляються від їжі або вживають лише сиру їжу.

2. Чистий четвер – прибирання перед Великоднем

Саме у цей день людина повинна повністю очистити себе і оселю: зробити прибирання у будинку, скупатися до сходу сонця у відкритій водоймі або прийняти контрастний душ. Також у цей день потрібно ставити тісто для пасок і фарбувати яйця. Заборонено шуміти, співати, веселитися, гадати і скандалити.

3. Страсна п’ятниця – день розп’яття і смерті Ісуса

Один з найсуворіших і найсумніших денів тижня. Люди моляться, відвідують церковні служби і утримуються від їжі. Під суворою забороною домашня робота, веселощі і пісні.

Читайте також: Торт чізкейк “Снікерс”

Воскресіння Христове

У ніч на неділю, після опівночі, дзвін сповіщає про Воскресіння Христове і початок великодньої служби. Богослужіння проводяться особливо урочисто й тривають вони до ранку.

У кінці відбувається обряд освячення пасок, яєць та ін. Частину принесених страв залишають у церкві для знедолених.

Святкування тривають тиждень, який називається Світлою великодньою седмицею, а кожен із днів носить назву світлого – світлий понеділок, світлий вівторок і т.д.

«Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!»

Традиції христування вже 2000 років: весь період святкування при зустрічі люди вітають один одного словами: «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!», – триразово цілуються і обмінюються писанками. Правда, цьогоріч поцілунки через карантин під забороною, тож можна просто кивати один одному.