Перейти до вмісту

Ситуації в яких краще збрехати, аніж сказати правду.

Не варто брехати партнерові про зраду, відсутність почуттів або щодо речей, які категорично не подобається. Проте бувають ситуації, коли краще або промовчати, або трішечки прикрасити.

1. Коли начальник запитує: «Чому ви запізнилися на роботу?»

Можливий варіант відповіді в цій ситуації: «Вибачте! Сусідці погано стало. Довелося викликати швидку допомогу і чекати, коли вона приїде». Насправді ви не змогли змусити себе раніше піднятися з ліжка. Вже дуже подушка була м’яка, а ковдра – тепла. Але в результаті вас не звільнять через маленьку неправду, від якої нікому не стало погано. Але все добре в міру. Не можете ж ви через день викликати швидку сусідці.

2. У резюме.

Сама бачила такого психолога в школі, яка при будь-якому зверненні до неї батьків відправляла їх на консультацію до психіатра. А в резюме (в школі – автобіографія) – мало не на трьох сторінках розписано про пройдені тренінги, прослухані семінари, методики та т. д., і т. п. Якщо від вашого рівня професіоналізму не залежить життя людей, чому б трохи не прикрасити.

3.Коли питають :”А тобі Макс нічого не говорив?”
Уміння зберігати секрети – дуже важлива риса для будь-якої людини. І в стосунках вона теж працює.

Не варто ділитися з хлопцем усіма таємними проблемами близьких, плітками на роботі або секретами, які тобі довіряють його друзі. Що ж тоді відповісти? Віджартуватися фразою: “А мав?”.

4. Коли вас просять позичити гроші.

Гроші – часта причина сварок і конфліктів. Тому, якщо це не життєво необхідно, краще гроші не позичати, особливо великі суми.

Читайте також:7 причин які вказують, для чого потрібно робити перестановку в квартирі.

5. На питання господарів будинку, чи сподобалося вам в гостях (або на весіллі, або якомусь іншому заході).

Звичайно ж, сподобалося. Адже для вас старалися. По-іншому не може і бути. Звичайно ж, ви можете бути чимось незадоволені, але не всім же. І вам не хочеться образити інших. Це було свято для них, а ви хочете залишити неприємний осад.

6. У відповідь на його питання, скільки у вас було до нього.

Це так, на всякий випадок. Всяке в житті буває. Від того, що ви приховаєте деякі факти, нікому погано не буде. А якщо ви думаєте, що буде погано вам, тоді подумайте про нього. Як буде краще йому? Яку правду хотілося б йому знати? Наскільки буде добре йому, настільки буде добре і вам. Ви ж не хочете сказати, що можете відчувати себе щасливою, коли вашого коханого щось тривожить.

7.На питання:”Ти ж не проти, що приїде мама?”
Якими б не були його родичі, від цього вони не зникнуть. Звичайно, любити їх і їздити до них на всі свята ти не зобов’язана. Але і відкрито говорити, що терпіти не можеш маму або тітоньку хлопця – теж не варіант.

8. На питання податкової інспекції: «Скільки ви заробили?»

Звичайно, якщо це не вилізе вам боком або тюремним терміном, або, в кращому випадку, штрафом. Але, як то кажуть, від тюрми не зарікайся. Десять разів подумайте і один раз зробіть. Це серйозно.

9.. На питання чоловіка: «Дорога, скільки коштує твоя нова сумочка?».

Дізнавшись правду, чоловік може, в кращому випадку, не зрозуміти, а в гіршому – не витримати. І в нього станеться серцевий напад. Краще побережіть чоловіка, він у вас один.
Я думаю, ви зможете знайти ще десяток ситуацій, коли краще маленька неправда, ніж гірка правда. Тепер вам самим залишається відповісти на одвічне запитання: «Брехати або не брехати?». Поділіться міркуваннями з цього приводу.

10.”Я розчарування року!”
У всіх бувають факапи. І головне завдання в цьому випадку – підтримати хлопця в будь-якій ситуації. Навіть в тій, коли розумієш, що проблема масштабна, а як її вирішувати, не зрозуміло.

Чоловік хоче відчувати, що не розчарував тебе. І нехай при цьому він розчарував хоч півсвіту. Тому, що б не трапилося, намагайся бути якомога делікатніше і в жодному разі не принижуй його.