Не варто брехати партнерові про зраду, відсутність почуттів або щодо речей, які категорично не подобається. Проте бувають ситуації, коли краще або промовчати, або трішечки прикрасити.
1. Коли начальник запитує: «Чому ви запізнилися на роботу?»
Можливий варіант відповіді в цій ситуації: «Вибачте! Сусідці погано стало. Довелося викликати швидку допомогу і чекати, коли вона приїде». Насправді ви не змогли змусити себе раніше піднятися з ліжка. Вже дуже подушка була м’яка, а ковдра – тепла. Але в результаті вас не звільнять через маленьку неправду, від якої нікому не стало погано. Але все добре в міру. Не можете ж ви через день викликати швидку сусідці.
2. У резюме.
Сама бачила такого психолога в школі, яка при будь-якому зверненні до неї батьків відправляла їх на консультацію до психіатра. А в резюме (в школі – автобіографія) – мало не на трьох сторінках розписано про пройдені тренінги, прослухані семінари, методики та т. д., і т. п. Якщо від вашого рівня професіоналізму не залежить життя людей, чому б трохи не прикрасити.
3.Коли питають :”А тобі Макс нічого не говорив?”
Уміння зберігати секрети – дуже важлива риса для будь-якої людини. І в стосунках вона теж працює.
Не варто ділитися з хлопцем усіма таємними проблемами близьких, плітками на роботі або секретами, які тобі довіряють його друзі. Що ж тоді відповісти? Віджартуватися фразою: “А мав?”.
4. Коли вас просять позичити гроші.
Гроші – часта причина сварок і конфліктів. Тому, якщо це не життєво необхідно, краще гроші не позичати, особливо великі суми.
Читайте також:7 причин які вказують, для чого потрібно робити перестановку в квартирі.
5. На питання господарів будинку, чи сподобалося вам в гостях (або на весіллі, або якомусь іншому заході).
Звичайно ж, сподобалося. Адже для вас старалися. По-іншому не може і бути. Звичайно ж, ви можете бути чимось незадоволені, але не всім же. І вам не хочеться образити інших. Це було свято для них, а ви хочете залишити неприємний осад.
6. У відповідь на його питання, скільки у вас було до нього.
Це так, на всякий випадок. Всяке в житті буває. Від того, що ви приховаєте деякі факти, нікому погано не буде. А якщо ви думаєте, що буде погано вам, тоді подумайте про нього. Як буде краще йому? Яку правду хотілося б йому знати? Наскільки буде добре йому, настільки буде добре і вам. Ви ж не хочете сказати, що можете відчувати себе щасливою, коли вашого коханого щось тривожить.
7.На питання:”Ти ж не проти, що приїде мама?”
Якими б не були його родичі, від цього вони не зникнуть. Звичайно, любити їх і їздити до них на всі свята ти не зобов’язана. Але і відкрито говорити, що терпіти не можеш маму або тітоньку хлопця – теж не варіант.
8. На питання податкової інспекції: «Скільки ви заробили?»
Звичайно, якщо це не вилізе вам боком або тюремним терміном, або, в кращому випадку, штрафом. Але, як то кажуть, від тюрми не зарікайся. Десять разів подумайте і один раз зробіть. Це серйозно.
9.. На питання чоловіка: «Дорога, скільки коштує твоя нова сумочка?».
Дізнавшись правду, чоловік може, в кращому випадку, не зрозуміти, а в гіршому – не витримати. І в нього станеться серцевий напад. Краще побережіть чоловіка, він у вас один.
Я думаю, ви зможете знайти ще десяток ситуацій, коли краще маленька неправда, ніж гірка правда. Тепер вам самим залишається відповісти на одвічне запитання: «Брехати або не брехати?». Поділіться міркуваннями з цього приводу.
10.”Я розчарування року!”
У всіх бувають факапи. І головне завдання в цьому випадку – підтримати хлопця в будь-якій ситуації. Навіть в тій, коли розумієш, що проблема масштабна, а як її вирішувати, не зрозуміло.
Чоловік хоче відчувати, що не розчарував тебе. І нехай при цьому він розчарував хоч півсвіту. Тому, що б не трапилося, намагайся бути якомога делікатніше і в жодному разі не принижуй його.