Перейти до вмісту

Терміни та правила посадки озимого часника восени

Ґрунт для часнику

Часник потрібно висаджувати на окремій грядці. Грунт повинен бути рівним, щоб навесні тала вода не затримувалася в землі з саджанцями. Земля повинна бути перекопаною і розпушеною. Перед посадкою часнику внеси в ґрунт компост. З ним земля повинна встоятися 20 днів.

Коли потрібно садити озимий часник

Найкращим періодом є вересень, якщо температура повітря різко знижується. Все залежить від погодних умов. При температурі нижче 10 градусів з відміткою + часник встигає адаптуватися до заморозків і легше переносить холоди. Вже 12-20 числа можна приступати до підготовки ґрунту для висадки часнику.

Читайте також: Простий морквяний пиріг

Підживлення сіянців

Коли часниу починає рости, його не удобрюють, а тільки поливають. Так що перед висадкою сіянців необхідно внести деревну золу в ґрунт для підгодівлі часнику. 1/3 частина 10-літрового відра золи необхідно на 1 квадратний метр грядки для часнику.

Зола — органічна підгодівля, яка дозволяє виростити часник без використання хімікатів. У золі міститься калій і фосфор, які підвищують врожайність часнику.

Важливо підготувати і самі сіянці перед посадкою. Розділіть головку часнику на зубчики позбудьтеся дрібних або зіпсованих зубчиків. За добу до посадки обробіть часник засобом від шкідників.

Висаджувати часник потрібно на відстані 30 сантиметрів між рядами і відступають по 15 сантиметрів між зубчиками. Зубчики часнику треба заглибити у ґрунт на 2 см. коли температура повітря стане нижче нуля, тоді можна вкрити часник.