Перейти до вмісту

Цей дозвіл також дозволяє працювати в Італії та здійснювати поїздки до інших країн, в тому числі повернутися в Україну. Що потрібно знати про перебування в Італії?

До Італії, як правило добриються лише через треті країни. Потрібно звернути увагу на правила щодо в’їзду у ту країну, через яку буде відбуватис перетин кордон.

Італія надає притулок українцям на один рік з можливістю продовження до двох років в цілому. Українців забезпечують проживанням, медичними послугами, та з можливо отримати освіту і роботу.

Читайте також: Німеччина надає тимчасовий прихисток українцям, як і інші країни ЄС. Тимчасовий статус надає такі гарантії

Протягом 5-ти  днів після в’їзду на територію Італії будуть гарантовано надані на безоплатній основі:

вакцинація проти Covid-19, дифтерії, правця, кашлю, пропонують також вакцинуватися проти кору, паротиту, краснухи  та інші щеплення за оцінкою медиків. Окрім того, до 31 березня українці можуть залишатися в приймальних центрах, в центрах системи захисту та інтеграції (SAI), наданих у користування та проживання, чи у приватних помешканнях.

Можна безкоштовно користуватися громадським транспортом для того, щоб дістатися до закладів охорони здоров’я, місця проживання. Біженці з України мають право оформити документ для тимчасового проживання в Італії. Цей дозвіл також дозволяє працювати в Італії та здійснювати поїздки до інших країн, в тому числі повернутися в Україну. Для оформлення цього дозволу (permesso speciale temporaneo) необхідно особисто звернутися до відділення міграційної служби. Джерело