Перейти до вмісту

Цитрусові цукати

Інгредієнти:

– лимон – 4 шт.

– апельсин – 3 шт.

– цукор – 400 гр.

– дрібний цукор (для посипки)

– вода – 250 мл.

Читайте також: Пишні оладки з начинкою

Приготування:

– фрукти добре промийте та зніміть з них шкірку: зробіть 4 або більше вертикальних надрізів шкірки від хвостика через цілий плід, захоплюючи її білу частину, так наче хочете розділити фрукт на дольки та зніміть шкірку такими секторами.

– біла частина з внутрішньої сторони шкірки містить багато гіркоти, яка частково зникає при бланшуванні шкірки в киплячій воді. Тому найкраще зняти її частково, а тоді повторити процес кип’ятіння 2 чи 3 рази, щоразу змінюючи воду.

– після цього наріжте шкірку смужками шириною приблизно 0.5 см.

– відваріть цукати у киплячій воді протягом 15 хвилин, злийте воду і викладіть їх на друшляк, щоб стекли. Повторіть процедуру 2-3 рази, щоби зменшити гіркоту.

– у каструлі розчиніть цукор у склянці води і доведіть до кипіння. Проваріть 2-3 хвилини, щоби цукор повністю розчинився.

– потім додайте шкірки, скрутіть вогонь до мінімуму і готуйте 40-50 хвилин періодично помішуючи. Цукати повинні стати прозорими.

– шкірку дістаньте з сиропу, даючи надлишку рідини добре стекти. Тоді обкачайте цукати в дуже дрібному цукрі та розкладіть цукати одним шаром на рушнику і залишити на 1-2 дні до повного висихання.

Смачного!