Перейти до вмісту

У мене завжди виникало питання: за що дають чайові офіціанту?

Адже він нічого особливого не робить. Принесе меню, запише замовлення і виконає це замовлення. За що йому чайові? Адже їжу готує кухар. По суті чайові мали б належати кухарю за смачне приготування їжі. Але вони перепадають лише офіціанту. Скажу чесно, мені не подобається ця традиція.

За роботу заклад платить йому гроші. Чому відвідувач повинен йому доплачувати?

Адже вчителю за урок ніхто не доплачує. Ні водію маршрутки, що довіз вас до потрібного місця. Касир, перукар, продавець, бібліотекар, вихователь і інші працівники ніякої доплати від клієнта не отримують. Учителів і виховательок вітають раз у рік з днем вчителя і дарують квіти, каву, цукерки.

А от що дарують няні, яка повинна доглядати за 40 дітьми? Помити весь посуд, застелити ліжечка, прибрати в кімнаті. Нічого не доплачують.

Давати чайові офіціанту, це те саме, що учителю щодня доплачувати за урок. Чи водієві за довезення до відповідної зупинки.

Читайте також Завжди нам говорили: «Ви затіяли будівництво – ось і розбирайтеся самі, а нас не втягуйте. Нам ваша дача не потрібна»

Уявіть собі ситуацію, ви приходите в садочок забирати свою дитину, дякуєте вихователю і даєте йому ще додатково гроші. Адже він справді заслужив цю доплату, бо цілий день провів з вашою дитиною. А таких дітей у нього більше 40. Як вам така ситуація? Чому б йому не доплатити за лагідне і уважне ставлення до вашої дитини?

Якщо я приходжу в певний ресторан повторно, то не тому, що мені офіціант сподобався , а передовсім кухня. Потім береться до уваги все решту – загальна обстановка, музика, обслуговування, клієнтура.

Вважаю, що давати чайові офіціанту – це не заслужено. Чайові мали б належати кухарю.