Перейти до вмісту

Коло порога стояла сумка, а в ній загорнута в брудну ганчірку дитина. У під’їзді, звичайно, нікого вже не було. Я схопила сумку і занесла в будинок.

Ми з чоловіком сім років разом і весь цей час плануємо дитинку. Лікування неодноразові ЕКO не допомогли. Не виходить у мене

Зважилися ми на усиновлення, зібрали документи, отримали згоду і встали в чергу. «Яку чергу?» – скажете ви, – «Покинутих дітей цілі дитячі будинки!» Так, але нам дуже хотілося, щоб наш малюк був новонародженим. Мені хотілося пройти всі етапи материнства з самого початку.

Так ось, для цього і черга є, причому велика і «блатна». Навіть через знайомих швидко отримати грудничка не вийшло. Ми кожен день чекали, що пролунає дзвінок і нас запросять за відмовною дитиною.

Читайте також:Стояв оманливий березень, дітей та дорослих косив підступний грип, і роботи у лікарів помітно додалося. Ліза ходила по викликах, приймала в кабінеті – кожен день був насиченим, нудьгувати було ніколи.

У пріоритеті була дівчинка, та й від хлопчика ми б теж не відмовилися. Про те, що ми готуємося стати батьками знали багато, ми не приховували своїх благих намірів.

Рано вранці пролунав дзвінок у двері. Я ледве встала з ліжка, накинула халат, пішла до дверей. Відкривши їх, я мало не знепритомніла. У порога стояла рвана сумка, а в ній загорнута в брудну ганчірку дитина. У під’їзді, звичайно, нікого вже не було. Я схопила сумку і занесла в будинок.

Розбудила чоловіка. Швидко діставши чисте простирадло, я прибрала з малюка цю ганчірку, і знову у мене стався здивування. По-перше, від того, що це була дівчинка. По-друге, я відразу зрозуміла, що дитина ось тільки-тільки з’явився на світ. Дівчинка була в слизу, пуповина була свіжа, сяк-так відрізана … напевно народжувала її мати десь під кущем…

Я сфотографувала все так як було, щоб не затягувати з гігієнічними процедурами до приїзду поліції, яку викликав чоловік. Мені було лячно брати в руки таку дитину, але все ж я, як змогла, привела її в порядок. Чоловік побіг до цілодобової аптеки по суміш.

До приїзду поліції ми вже були чисті і ситі, загорнуті в простирадло! Поліцейські опитали нас, і сказали, що забирають дитину до будинку маляти.

Я упиралася, але варіант був один – віддати дитину, а самим їхати швидше в адміністрацію і, крім всієї черги, оформляти на цю дитину поки що хоча б тимчасову опіку. «Може ще знайтися недолуга мама», – сказав один поліцейський. Так і зробили. Поки ми збиралися, я все думала про те, хто ж така, можливо сама вагітна, могла знати про наші плани і заздалегідь придумати принести дитину до нас, відразу після пологів…

Це питання мучило мене довго, як раптом я згадала, що в сусідньому під’їзді живе дівчина на орендованій квартирі. Сама вона молоденька, з села приїхала в технікум вчитися. Повненька така, давно я її не бачила … останній раз місяці три тому наш лист з опіки помилково в її ящик кинули, вона принесла його… Може і вагітна була, так я не помітила…

Словом, пішла я до неї. Навіть питати нічого не довелося. Побачила мене, ця Юлька відразу і розплакалася. «Мамка прuб’є мене, ганьба на все село, а я лист ваш прочитала», – вила вона. Я заспокоїла її і попросила написати відмову, щоб швидше дівчинку додому забрати, обіцяла, що про дочку її подбаю і ніхто нічого не дізнається. Юлька зробила все як я сказала.

Маленька Софія тепер живе у нас. Ми щасливі. А Юлька переїхала, каже боляче дивитися на власну дочку з боку.