Перейти до вмісту

УКРАЇНА ОТРИМАЛА СТАТУС КАНДИДАТА НА ВСТУП В ЄС

Лідери Європейського союзу на саміті 23 червня у Брюсселі ухвалили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

Про це пише “Європейська правда”.

“Угода. Європейська рада щойно вирішила надати статус кандидата в ЄС для України та Молдови. Історичний момент. Сьогодні вирішальний крок на вашому шляху до ЄС. Вітаю Володимира Зеленського та Маю Санду та народи України та Молдови. Наше майбутнє разом”, – написав у Twitter президент Європейської ради Шарль Мішель.

Рішення схвалено на основі рекомендації Європейської комісії, наданої 17 червня.

“Сьогодні вдалий день для Європи. Вітаю президента України Володимира Зеленського, президента Молдови Маю Санду та прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі. Ваші країни є частиною нашої європейської родини. І сьогоднішнє історичне рішення лідерів це підтверджує”, – заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн .

 

 

Читайте також: Головна помилка кулінарів-початківців при роботі з листковим тістом: що може піти не так

 

 

Зазначимо: Єврокомісія у висновку про відповідність України вимогам для держави-кандидата запропонували, щоб ЄС мав право скасовувати цей статус у разі, якщо Україна порушить свої зобов’язання.

ЄС не визначив точну дату, до якої Україна має довести здатність проводити реформи. У пропозиції визначено, що Єврокомісія проведе першу оцінку наприкінці 2022 року, проте для відновлення реформ в Україні мають завершитися бойові дії, тому термін може бути, і, найімовірніше, буде продовжено.

Серед іншого для збереження статусу кандидата Київ має завершити призначення обраного на конкурсі голови САП, провести конкурс голови НАБУ тощо.