Перейти до вмісту

Універсальне застосування гірчиці.

Цей народний засіб чудово себе зарекомендував, легко змиваючи такі олійні плями з посуду, з якими сучасні миючі засоби майже не можуть впоратися. Просто варто насипати порошок на тарілку, побризкати водою, потім розмазати порошок по тарілці і змити. Жирний посуд можна очистити від залишків їжі, замочивши його на 15 хвилин у ємності з гарячою водою і гірчичним порошком (на 1 л води — 20 г гірчичного порошку).

Гірчиця також  безпечна й для ваших грядок, куди ви її потім виливаєте. Це чудовий засіб від шкідників. Ні для кого не є секретом те, що гірчиця може чудово впоратися зі шкідниками саду та городу. За допомогою гірчичного порошку можна позбутися, наприклад, від слимаків, яких може бути особливо багато під час дощового літа.

Для цього готують для них спеціальні пастки. Можна покласти дошку або копицю трави поруч з тими рослинами, які найбільше схильні до нападу слимаків, а потім присипати їх сухою гірчицею. Перевірено — загибель слимаків є неминучою.До речі, порошок гірчиці діє знезаражувальним чином і на збудників деяких хвороб рослин. Його бактерицидні властивості вже давно доведені наукою.

Полив грядок гірчичним настоєм максимально псує життя буряковій блішці, хрестоцвітній блішці, цибулевій і морквяній мухам. Гірчичний настій готується просто: у 10 л треба розвести 1 склянку гірчичного порошку і настояти протягом двох годин. Цим засобом варто поливати буряк у проміжку від появи сходів до утворення четвертого-п’ятого справжнього листочка. Капусту, редис, редьку та інших капустяних родичів теж можна обприскувати тим самим настоєм, але необхідно додати у нього 1 ст. л. оцтової есенції.

Повторювати обробку варто у міру появи шкідників.

Гірчичний порошок і у саду є великим помічником. Його можна використовувати для обприскування чагарників і дерев від попелиць, плодожерок, вогнівкок, кліщів, пильщиків і мідяниць. Обробку необхідно проводити ретельно, не пропускаючи жодної гілочки, до квітнення, одразу після нього і потім кожні два тижні. Настій готується з розрахунку 100 г гірчиці на 10 л води. Настоюють його дві доби, проціджують і розводять удвічі водою.Таку обробку краще не проводити під час сонячної погоди.

Читайте також: Над привабливістю необхідно працювати безупинно.

А посіяна у грядки гірчиця здатна відлякати дротяників і колорадських жуків. Тому радимо гірчицю сіяти між картопляними рядами. А ще краще використовувати гірчицю на городі у якості сидерата. Восени сіють насіння гірчиці одразу після збору врожаю на вільній ділянці городу, навесні це краще робити за місяць до посадки овочів.

Щоб посівна гірчиця принесла користь, а не перетворилася на повноцінний бур’ян, її необхідно скошувати до появи квіток, а ще краще до бутонізації, й одразу внести у ґрунт. У якості сидерата найбільше підходить гірчиця біла.  Протягом сезону цей сидерат забезпечує найвищу мікробіологічну активність ґрунту, забезпечуючи його поживними речовинами.