Перейти до вмісту

Утримувати цесарок простіше, ніж гусей чи качок

Цесарки вважаються окрасою обійстя, високо цінуються за делікатесне м’ясо, дієтичні яйця та декоративне пір’я. Вони чудово уживаються з курми та індич­ками. Правда, дуже полохли­ві: помітивши когось чужого, збиваються у гурт і піднімають ґвалт.У згаданих особин надзви­чайно розвинутий інстинкт са­мозбереження. Вони  добре відгодову­ються, набираючи до двох кіло­грамів ваги.

Це­сарки не бояться літньої спеки або зимових холодів, мають вроджений імунітет проти ба­гатьох інфекційних недуг, тому рідко хворіють. Не виникає жод­них проблем і з кормом — охо­че їдять кукурудзу, картоплю, будь-яке насіння.

Сама назва пернатих гово­рить про те, що вони — цісарські, тобто царські. А це значить, що дарують вишукану продукцію.М’ясо низькокалорійне, на­сичене цінними амінокислота­ми, за смаком нагадує дичину, особливо корисне дітям та ва­гітним жінкам. Яйця ж гіпоалер­генні, містять більше вітаміну А, ніж курячі. Завдяки міцній шка­ралупі можуть зберігатися в хо­лодильнику близько половини року.

Читайте також:Які продукти приносять на освячення до церкви на Спаса

Ці птахи «зачищають» територію від черв’яків, слимаків, коло­радських жуків, комах, павуків, гусениць, сарани, попелиць. Прочісу­ючи» територію, вони не псують городину, не розгрібають зем­лю, як кури. То є команда чудових санітарів обійстя.

Правда згадані пернаті позбавлені інстинкту висиджування потом­ства. Тож  під­кладає яйця під курку, яка виво­дить жовторотиків. Можливо, і вас зацікавить— тримати царську птицю.