Перейти до вмісту

В такі дні, коли гості, я даю мамі гроші. Тому що розходи дуже великі.

А я стояв і дивився на неї, не в змозі сказати щось. Виявляється, коли я був у відрядженні, до нас завітали гості. Сестра моєї мами. Мене здивувала її поява. Правда, якимсь чином тьотя Зіна дізналася, що мене немає вдома.

Ось і з’явилася. Взагалі ця історія почалася пів року назад, коли влітку ми з дружиною вирішили відпочити в горах. Тьотя Зіна дізналася про нашу відпустку від моєї мами, і запросила в гості до себе.

Ми подумали й погодилися. Коли приїхали, у тьоті Зіни якраз гостювали її діти. Тому, вибачившись, відправила нас у готель. Навіть не пригостила. А ми з дороги голодні, та сказати про те не насмілилися. Так до вечора терпіли. Адже поки поселилися, потім пішли шукати кафе, щоб не зовсім дорого. Адже ми не розраховували, що харчуватися будемо в кафе.

Звичайно, купували б продукти, якби жили в тьоті Зіни, а так грошей у нас надовго не вистачить.

Та й ніяких визначних пам’яток в їхньому місті немає. Вирішили побути п’ять днів, і їхати додому. Днів через три тьотя Зіна дала про себе знати. Вона телефонувала, говорила, що можна зустрітися десь в кафе, поговорити. Ми погодилися.

Посиділи, поговорили. Коли збиралися йти, тьотя Зіна швидко почала збиратися, розпрощалася і до дверей. Нам прийшлося заплатити й за неї. Та те було б не образливо, якби вона не замовляла найдорожчі страви. Ми думали. Що вона розрахується сама, коли таке замовляє, а вийшло, що платити нам.

Читайте також  Валентина Володимирівна ніяк не могла змиритися, що скоро з’явиться друга дитина.

Наступного дня ми поїхали додому. Добре, що грошей вистачило купити білети. Ось так ми відпочили. Та цим не закінчилося. Тьотя Зіна телефонувала сестрі, тобто моїй мамі. Вона розповідала, що ми невдячні, не захотіли поселитися в неї, погребували.

А поселилися в готелі. І ще вона намовляла, що мов то ми замовляли дорогі страви, і хотіли її змусити заплатити. Що за нісенітниця? Я так у мами й запитав. Невже тьотя Зіна таким чином хотіла оправдатися перед моєю мамою.

А нещодавно приїжджала в гості до мами. Думала, що мама повірила їй. А мама запросила до себе мою дружину, яка все розповіла при тьоті Зіні. Так вона затіяла сварку, говорила, що ми погано зустрічали її.

А як ще краще зустрічати, коли за три дні мама починає готуватися. Тому, що сестра приїжджає із всією своєю сім’єю. Живуть по тижню. Жодного разу не купували продукти, щоб допомогти мамі. В такі дні, коли гості, я даю мамі гроші. Тому що розходи дуже великі.