Перейти до вмісту

Вася зробився героєм-рятувальником або, скоріше, рятівником тварин, які потрапили в біду

Історія ця почалася з того, що сусідська кішка мала п’ятьох кошенят. Сусідка виявилася хорошим маркетологом і досить швидко знайшла всім малюкам гарні руки. Одні виявилися нашими. Так у нас в будинку з’явився самий звичайний безпородний кіт Васька.

Це наш перший вихованець сімейства котячих, і для мене стало справжнім відкриттям, яке це величезне задоволення – ростити кошеня. Скільки ми насміялися, скільки награлися!

Виріс Василь красивим котом, волелюбним і дуже ніжним. Його обожнювали всі навколишні кішки і, як не дивно, їх господині. Вася вмів до кожної з них знайти підхід, отримати порцію ласки, прощення за те, що їх кішка палає від любові до нього і що скоро з’являться плоди цієї любові. А ще – і випросити що-небудь смачненьке.

Всім цим потім дорікали чомусь мене і чоловіка, але ми тільки робили безневинні обличчя і розводили руками, типу, ми самі “постраждали” від чарівності Васьки. Звичайного цього було достатньо. Потерпілі тут же переключалися на розповіді про те, який наш кіт чудовий, а ось їх кішка …

Щоб не псувати реноме Васьки, ми нікому не розповідаємо, що всі кути нашого дивана обдерті (при наявності двох кігтеточок).

Коли Василю виповнилося 2 роки, сталася подія, яка змінила наше життя, а у кота з’явилася нова кличка – тато Тереза.

Читайте також Від чого псується пам’ять

Ми з чоловіком і сином поїхали на риболовлю. Ваську взяли з собою, як і завжди. Звичайна котяча програма на рибалці виглядає так: побігати, поїсти і поспати серед польових квіточок. На той раз “побігати” закінчилося призовним кличем звідкись з кущів. Таких звуків наш Васюня ніколи раніше не видавав, і заінтригований чоловік пішов дивитися, що там.

А там лежав зав’язаний пакет, в якому пищали 6 кошенят, з вигляду близько місяця! Якась сволота вивезла (або винесла) малюків подалі і просто викинула в воду. Але пакет не потонув, а прибився до берега. Кошенята були всі мокрі, один здався нам неживим, але коли чоловік його поплескав, той став дихати і кашляти.

Риболовля, звичайно, відразу закінчилася. Ми поїхали в місто до ветклініки, де оплатили огляд (слава богу, лікування не знадобилося). Вася ж отримав похвалу і смачну нагороду за порятунок 6-ти життів.

Наступного тижня нам довелося шукати господарів для всієї котячої компашки. Добре, що зараз є інтернет, а в ньому – сайти оголошень. Добрі люди знайшлися досить швидко. Хтось приїхав забирати кошеня навіть з сусіднього містечка. А одна сім’я взяла відразу двох зі словами “щоб їм не було нудно”.

Тільки-но ми прилаштували одних, як наш кіт один за іншим притягнув на подвір’я трьох сліпих цуценят! Коли ж Васька знову кудись пішов, чоловік пішов за ним. Так в кущах на узбіччі дороги вони знайшли ще одного цуценя, а трохи далеко – їх збиту машиною маму. Собака була в дуже поганому стані і не могла доповзти до своїх голодуючих малюків. Собака та цуценята теж перекочували до ветклініки. Знайшовся добрий заможний сусід, який разом оплатив лікування з запасом, а далі сім’єю зайнявся місцевий притулок.

Десь через місяць кіт приніс додому курча зі зламаною лапкою. Де він його взяв – залишилося загадкою. Ми думали, що в нашому районі курей ніхто не тримає. Тепер у нас по двору бігає кульгаюча курочка Кузька.

Чому Кузька? Не знаю. Син так назвав, і кличка приклеїлася.

Загалом, наш Вася зробився героєм-рятувальником або, скоріше, рятівником тварин, які потрапили в біду. Він носить додому бездомних кошенят і цуценят, яких ми потім лікуємо і прилаштовуємо. Або ж це роблять волонтери з притулку.

У списку подвигів Василя вже є білочки, їжачки і один поранений жовтий полоз – його він знайшов біля джерела в лісі. Після того, як змію підлікував ветеринар, ми віднесли її назад. А недавно наш тато Тереза ​​став ще більше знаменитим.