Перейти до вмісту

Важливі кроки, завдяки яким ви зможете зберегти шлюб

Пробачайте один одного

Нормально вимагати вибачень після того, як вас образили. Однак, багато помилок партнера дратує і завдає ще більшої шкоди у відносинах. Пробачайте дрібниці, навіть якщо за них забули вибачитися. Більш серйозні проблеми, такі, як образлива поведінка, вимагають покаяння, а потім прощення, але про них не варто забувати.

Робіть компліменти

Старайтеся завжди робити компліменти, не чекаючи відповідної люб’язності. Похвала і схвалення цінуються, коли вони щирі.

Обіймате

Обнімайте один одного, гуляйте, взявшись за руки. Цим ви зможете проявити турботу. Такі жести допомагають партнерам відчувати зв’язок один з одним, відчуваючи себе бажаним та коханим.

Припиніть насильство

Існують такі форми насильства, як: ментальне, фізичне, емоційне, словесне, фінансове. Є такі випадки, коли подружжя поводиться звичним чином і навіть не усвідомлює, що виявляють насильство стосовно партнера.

Грайте чесно

Встановіть межі, ведіть переговори на нейтральній території, вирішуйте тільки одну проблему за один раз, не допускайте особистих нападок.

Читайте також: Смачна та ніжна сирна запіканка в мультиварці 

Поважайте один одного

Блиські люди, дуже рідко ствляться з повагою один до одного. Часто з повагою ми ставимося до незнайомців або до людей, на яких хочемо справити враження. Постарайтеся бути ввічливими один з одним — це допоможе вам  зберегти шлюб.

Не згадeйте старе

Бувають пари, які люблять згадувати старе і нескінченно обговорювати давні проблеми. Ніколи не повертайтесь до старого. Згадуючи і переосмислюючи свої доводи, ви лише розпалите суперечку. Якщо ви не дійшли згоди, призначте час для обговорення проблеми, але тільки один раз. Якщо ви не можете домовитись, зверніться за порадою до друга або психолога.

Завжди знайдіть час, щоб поговорити

Знайдіть хоча б одну годину на тиждень, щоб поговорити віч-на-віч. Ви можете піти погуляти або просто поговорити вдома. Не говоріть про дітей, роботу або друзів. Обговоріть щось особисте.

Дякуйте

Якщо шлюб розпадається, подружжю важко навіть сказати дякую один одному. Почніть з маленької дрібниці і переконайтеся, що вдячність заразлива. Саме це допоможе зміцнити самооцінку і звести до мінімуму суперечки.