Перейти до вмісту

Ведення щоденника, для чого і як все ж таки завести його.

Навіщо вести щоденник успіху Часто люди скаржаться на відсутність особистісного зростання. Здається, що постійно і багато працюєш, а прогресу немає. Успішні люди в такі моменти заглядають у свої щоденники подяки. Це якась історія їх успішності і просування. Особливість нашого мозку – пам’ятати більше поганих подій, ніж хороших. Людина довгий час не забуває про образу, а про приємне комплімент від коханої людини, через кілька днів, може не згадати. Такий щоденник допоможе зберегти в пам’яті тільки приємні моменти. Коли в житті щось пішло не так, як хотілося б, знову загляньте в свої записи і проаналізуйте результати. Це допоможе побачити проблемні зони і придумати новий план для задоволення власних бажань. Щоденник демонструє, що домогтися бажаного реально.

1. Підберіть зручний блокнот
Такий, щоб ним було дійсно комфортно користуватися. Якщо їздите на роботу міським транспортом і не з рюкзаком, розкішний, але важкий захочеться залишити вдома. Якщо він буде на пружині, у ній можуть плутатися навушники. Тонка обкладинка може заважати робити записи, поклавши щоденник на коліна. Коли прийдете у магазин, візьміть блокнот і ручку, сядьте і уявіть, що пишете. Зручно?

2. Беріть щоденник із собою
Завжди! Так, є певний ризик забути чи загубити його, але потенційної користі все одно значно більше. Так ви зможете робити записи в будь-який момент, коли відчуєте натхнення чи спіймаєте себе на цікавій думці. А ще займатися цим, коли з’являться вільні 10–15 хвилин (які не завжди можна знайти ввечері або вранці): під час обіду, у кав’ярні, поки когось чекаєте, у транспорті чи черзі.

Читайте також:Як розвинути креативність. 3 способи.

3. Користуйтеся заготовками
Ідеальний щоденниковий формат — це потік свідомості. Пишіть усе, про що думаєте. Але така свобода зручна не для всіх. Якщо відчуваєте, що з вами це не працює, допоможуть заготовки. Темою для роздумів можуть бути:

те, що пішло не за планом, але все одно вийшло чудово;
те, що ви нещодавно втратили і за чим сумуєте;
нещодавня ситуація, у якій ви почувалися некомфортно. Подумайте, через що могло виникнути це відчуття;
те, що вас турбує, через що ви хвилюєтеся, що хотіли б отримати чи зробити, але що поки здається недосяжним. Можна скласти список і подумати, які маленькі кроки здатні виправити ситуацію вже зараз.

4. Підготуйте резервний варіант
На випадок, якщо щоденник все-таки залишиться вдома. Робіть записи в нотатках у телефоні, створюйте чернетки електронних листів чи видимі лише вам записи у соцмережі — потім перенесете у блокнот. Стікер із нотаткою у нього можна просто вклеїти. Не прив’язуйтеся до блокнота! Найцінніше у цій історії — не він, а ваші думки.

Правила ведення щоденника

Для щоденника виберіть зошит, блокнот, журнал.  Приділіть увагу вибору іншої канцелярії. Купуйте кольорові ручки, олівці, фломастери. Візьміть улюблені кольори або ті, що асоціюються з радістю і щастям.

Інші поради для ефективного ведення щоденника успіху:

Час. Намагайтеся робити нотатки на протязі всього дня. Якщо такої можливості немає, ввечері перед сном приділіть 15-20 хвилин на ведення журналу.

Місце. Пишіть де завгодно. Крім особистих успіхів, можна записувати всі ідеї, ставити нові цілі. Підсумки підводите вже ввечері в спокійній і спокійній обстановці. Важливо, щоб ніхто не відволікав.

Конфіденційність. Ховати блокнот від інших не слід, але на видному місці також краще не залишати. Це дуже інтимна річ.

Постійність. Стабільність – запорука успіху. Якщо журнал подяки не вести регулярно, то і прогресу чекати не слід. Забудьте про лінь або утиску. Неважливо, якщо записи іноді повторюватимуться. Пам’ятайте, особистісні зміни ведуть до загальних змін в житті.

Удосконалюйтеся. На шляху до самовдосконалення кількість успішних справ буде примножуватися і може досягти більше 10 штук за день. Постійно покращуйте систему ведення. Можна розділити записи на категорії: «сім’я», «робота і кар’єра», «риси характеру», «події», «здоров’я», «інше». Це допоможе побачити, в якій області поліпшення проходять більш інтенсивно, а де потрібно приділити більше уваги.

Кількість. Головне правило – заміток має бути не менше 5.