Перейти до вмісту

Великдень під час війни: як проходитимуть Богослужіння і освячення пасок

На Великдень богослужіння не будуть проводити у комендантську годину.

Про це повідомили поліція, Православна церква України та Українська греко-католицька церква.

“У зв’язку з цим дозволяється розпочати Великоднє богослужіння не опівночі, а ранком в неділю, після завершення комендантської години. В монастирях, які мають закриту територію і доступ до яких буде обмежений на час дії комендантської години, богослужіння звершуються відповідно до рішення керівництва монастиря, з урахуванням загальних норм”, – сказано в повідомленні УПЦ.

Читайте також: Зеленський: “Росія може застосувати будь-яку зброю і вірити їм не можна.” Світу потрібно серйозно до цього готуватися, а не чекати просто, коли відбудеться удар

На територіях України, де не спостерігається підвищена небезпека через обстріли окупантів, місцева влада може внести зміни режиму комендантської години на Великодню ніч і ухвалити рішення щодо розкладу служб з дотриманням такого режиму.

“Комендантська година на те і є, щоб її дотримуватися. Я не можу сказати за всю Україну, але в Києві графік богослужінь складаємо з огляду на тривалість комендантської години”, – повідомив речник УГКЦ Ігор Яців в коментарі “Українським новинам”.

За його словами, питання щодо освячення пасок кожен єпископ вирішуватиме окремо, враховуючи ситуацію у своїй єпархії.