Весільні церемонії у Стародавньому Римі.

Важливі події в житті людини завжди займають особливе місце.  Це має місце і сьогодні ,   напевно,як і було  колись дуже давно,наприклад: весільна церемонія. Про це  свідчить цікава знахідка з далекого історичного минулого в Італії.

На місці розкопок давньоримського міста Помпеї (поблизу Неаполя, Італія) зроблено чергове відкриття. Поблизу руїн однієї з вілл археологи знайшли добре збережену парадну колісницю. Це перша така знахідка у світі.

Елегантна, легка, вишукано прикра­шена бронзою і оловом, декорована зображеннями на еротичну тему. Так виглядає парадна колісниця, яку у Старо­давньому Римі називали Pilentum. На зна­йденій у Помпеях колісниці виявили сліди подушок і мотузок, а також відбиток пшеничного коло­са, що лежав на сидінні.

Науковці припускають, що парадну колісницю ви­користовували під час це­ремоній на честь Цере­ри, давньоримської богині врожаю, і Венери — богині кохання. А також під під час весільних церемоній, у яких брали участь заможні пом­пейські аристократи.15 років тому залишки старовинних ко­лісниць було виявлено у Греції, але такий па­радний віз археологи знайшли вперше.

Читайте  також:Сухофрукти – це джерело поживних речовин, сили та енергії.

Як кажуть учені, це просто диво, що їм вдалося знайти цю ко­лісницю раніше «чорних» археологів. Численні зло­дії постійно грабують руї­ни Помпей, близько двох тисяч років тому засипаних попелом (унаслідок потуж­ного виверження вулкана Везувій). «Чорні» археоло­ги вже підібралися до руїн вілли, поблизу якої зна­йшли воза… Чотириколіс­ну колісницю, прикрашену амурами, нім­фами й сатирами, виявили на руїнах тієї самої вілли, біля якої кілька місяців тому знайшли останки двох чоловіків, а 2018 року — трьох коней.