Вміння спілкуватися: правило 4 секунд.

Cвого роду психологічний прийом, який дозволяє впливати на думку співрозмовника –  це правила 4 секунд.

Як працює  правило 4 секунд

Пам’ятайте, як батьки, бабусі і дідусі говорили нам в дитинстві: “Подумай, перш ніж сказати!”  Але ж все це не просто так! Все, чому вчили нас мудрі предки, зводиться до того, що не варто зопалу відповідати співрозмовнику, та й взагалі  не потрібно поспішати з відповіддю.

Правило 4 секунд полягає ось у чому: до того, як відповісти людині, почекайте всього 4 секунди! Що це дасть? По-перше, співрозмовник подумає, що ви зацікавлені в розмові. Але це далеко не всі причини, за якими варто використовувати цей психологічний прийом.

Чого ви досягнете, якщо будете застосовувати правило 4 секунд?

Ви перестанете перебивати інших. Погодьтеся, дуже неприємно, коли хтось зупиняє вас на півслові. Здається, що співрозмовник не ставиться до вас з належною повагою. Те ж саме відчуває людина, яку ви перебиваєте в момент, коли вона щось захоплено розповідає. Вам потрібно почекати всього 4 секунди, щоб вона зрозуміла, що ви її поважаєте, та ще й зацікавлені в тому, що вона говорить.

Читайте також: Бджіл навчили визначати коронавірус.
Ви навчитеся концентруватися. Коли людина говорить, не обдумуючи сказане, вона видає зайву інформацію. Говорячи те, що у вас на думці, ви ризикуєте збовтнути щось непотрібне. Пам’ятайте: потрібно почекати всього 4 секунди! Таким чином ви зосередитеся на бесіді і обдумаєте свою відповідь. Психологи кажуть, що це корисно не тільки в повсякденному житті, але і під час ділових переговорів.

Всього 4 секунди здатні змінити ваше життя на краще!  Спробуйте користуватися ним в повсякденному житті і на роботі.