Перейти до вмісту

Водний баланс в організмі що це?

Водний баланс – це відношення кількості спожитої води до кількості виведеної. Для нормально діяльності організму важливо, щоб прихід води повністю покривав витрати. Вчені підрахували, що частина води (до 1,5 л) ми споживаємо з їжею і напоями, а близько 300 мл утворюється в самому організмі в результаті біохімічних процесів.

 

Організму людини приносять шкоду як нестача води, так і її надлишок. Надмірне вживання води призводить до розрідження крові, збільшуючи рівень навантаження на серцево-судинну систему, а зменшення концентрації шлункового соку викликає порушення травлення, посилене сечовиділення, що в свою чергу призводить до навантаження на нирки, розвиваючи потовиділення і послаблюючи організм.

 

 

Читайте також Як невдалий макіяж псує селфі

У нашому організмі є прекрасний індикатор недостачі води – відчуття спраги. Але треба розрізняти спрагу дійсну і помилкову. Перша зумовлена зменшенням вмісту води в крові через недостатнє надходження рідини або значної її втрати. При псевдоспразі пересихає слизова оболонка ротової порожнини. Такий ефект виникає під час довгого читання вголос, при високій зовнішній температурі або в будь-яких стресових ситуаціях. Фізіологічної необхідності у вживанні рідини в подібні моменти немає. Досить прополоскати рот або просто зробити кілька ковточків води.

 

У спеку ми втрачаємо багато рідини, а поповнювати запаси не встигаємо, що може призвести до зневоднення організму.
Для підтримки нормально водного балансу людині середнього росту потрібно випивати як мінімум:
1,5 л – при середній температурі повітря 21°С
1,9 л – при температурі 26°С
3 л – при температурі 32°С