Перейти до вмісту

Вона розлучилася з чоловіком та перебралася до мене з онуком. В мене однокімнатна квартира й нам не вистачає місця.

« Моїй доньці нещодавно виповнилося 29 років. Вона розлучилася з чоловіком та перебралася до мене з онуком. В мене однокімнатна квартира й нам не вистачає місця. Відносини з донькою лише ускладнилися: я привикла жити сама, а дочка часто злиться через те, що вимагаю в неї підтримувати порядок », – розповідає Ольга.

Читайте також Батьки були враженні з такої великодушності власної дитини.

« Влітку я втекла від них на дачу. Але так і не вийшло побути наодинці – вона тут же з дитиною приїхала до мене. Перебралася назад в місто – і вона слідом. Побутові проблеми лежать повністю на мені. Дочка каже, що і так нічого не встигає … »

 

« Я їй натякаю на те, щоб вона шукала собі окреме житло, але всі такі розмови закінчуються сварками. Жити окремо не хоче, але я на старості літ хочу вже трішки спокою ».

«Я працюю на двох роботах, тому прийшовши додому, хочу відпочити в спокої, а не починати прибирати за донькою. Хіба це занадто багато? »

 

Можна з впевненістю сказати, що донька Ольги не вміє відповідати за власне життя. Можливо, в шлюбі цей недолік не був так помітний, але в житті після розлучення проявився із самої непривабливої ​​сторони.

Донька та онук – це дві безпорадні дитини. Якщо втікати від них, то ситуація не вирішиться, адже від цього донька не подорослішає в одну мить. Навчити дитину самостійності – це не проста праця.

 

Напевно, Ольга боїться остаточно зіпсувати відносини з дочкою, а тому намагається згладжувати гострі кути. Але донька тоді вирішує, що можна залишати все, як є.

Психолог в такій ситуації порадив Ользі поставити чіткі умови та терміни доньці, не зважаючи на те, як вона на це відреагує. Батьки, звичайно, можуть допомагати власній дитині, але не розв’язувати повністю їхні проблеми.

Доросла дівчина сама повинна відповідати за своє життя, тим паче, якщо у неї є дитина.