Перейти до вмісту

Виховувала Катерина онуків, а Галина висилала кошти на дітей.

В шлюбі з чоловіком Катерина прожила 40 років, але нещодавно залишилася одна. В парі вони мали трьох дітей – синів Остапа і Матвія. Хлопці одружилися й живуть в сусідньому селі, працювали, будували свої хати, мали гарних дружин. З невістками Катерина не дуже тісно спілкувалися, але і сварок у них не було.

Залишилася в батьківській оселі Галина – наймолодша пізня дитина Катерини. Батьки її пестили й виповнювали будь-які забаганки. Так і виросла Галина егоїсткою, яка думала лише про себе. Важко Катерині було ладнати з донькою і вже не раз шкодувала, що не залишила біля себе сина з невісткою. Згодом Галина сказала, що буде одружуватися з Іваном. Він був хорошим красивим хлопцем, правда, сам з інтернату, без батьків ріс, то ж був абсолютно без нічого.

Читайте також Олег був просто засліплений коханням

Катерина думала, що Галина в невістки піде, а вона привела зятя в дім. Матір була не дуже задоволена, але коли почали жити разом, то дуже полюбила хлопця. Він роботящий, у всьому їм допомагав, а Галина крутила ним, як хотіла.

І Степан, чоловік Катерини, тішився – така підмога прийшла, в Івана – золоті руки. Добудували чоловіки ще дві кімнати до будинку для молодих. Згодом Галина народила двох синів, і коли меншому виповнилося три роки – поїхала в Польщу заробляти гроші. Виховувала Катерина онуків, а Галина висилала кошти на дітей. Так було декілька років, а потім донька геть пропала. Згодом навіть на Різдво не приїхала, тоді вже Катерина не на жарт розхвилювалася.

Почала шукати доньку, виявилося, що Галина там вже іншого чоловіка має. Потім Галина знову вийшла на зв’язок й зізналася у своєму романі. Сказала, щоб матір вигнала Івана, а Галина буде висилати гроші. Але зробити цього Катерина не посміла, адже куди вона сироту випровадить – на вулицю, чи що. От так і залишився Іван біля Катерини. А коли Степана не стало, взяв всі чоловічі обов’язки на себе.

Жили так довго, діти вже в школу пішли, Галина жодного разу не приїхала за ці роки, лише інколи телефонує й висилає дітям подарунки на Миколая чи дні народження.

От сиділа вже вся сім’я за святковим столом, всі частували смачну їжу. Остап піднявся з келихом, щоб привітати матір. Сказав побажання, а потім натякнув, що дітям пора ділити майно, щоб все було справедливою

Катерина геть не була до такого готова. Вона думала, що синам не треба буде цього, всі все мають. Галина не заслуговує нічого, тому думала дім й город онукам залишити з Іваном. На старості він біля неї залишився, у всьому допомагає, її опора та підтримка.

От вона і сказала про таке рішення дітям. Хлопці образилися, зібрали своїх дітей й поїхали додому. Катерина розплакалася й не розуміла, за що діти так з нею. Не буде ж вона виганяти сироту на вулицю. Тим більше коли вона захворіла, то Іван виходжував її, не сини чи невістки.