Перейти до вмісту

Використання солі у побутових цілях.

Сіль може бути корисною і в побутових справах, а не тільки в харчуванні. Є кілька способів застосування солі.

Видалення плям після поту з одягу

На світлому одязі часто з’являються неприємні жовті плями поту. Відіпрати плями дуже нелегко. У цьому випадку варто спробувати сіль. Необхідно взяти склянку теплої води і розчинити у ній одну столову ложку солі. Далі отриманий розчин наноситься безпосередньо на плями. Залиште його на кілька хвилин, а потім прополощіть річ. За необхідності можна подібну процедуру повторити близько 2-3 разів. Далі одяг слід випрати, як зазвичай, і від плям не залишиться й сліду.

Прибирання розводів з дерев’яної поверхні

Якщо на дерев’яні поверхні ставити різні предмети, особливо чашки, пляшки з водою, то можуть утворитися неприємні сліди. Вони зазвичай не псують текстуру, проте виглядають зовсім непривабливо при цьому. Сіль допоможе позбутися від проблеми плям на дереві. Слід просто змішати її з водою у невеликій кількості таким чином, щоб у підсумку вийшла кашоподібна маса. Далі солону суміш наносять на плями і за допомогою м’якої ганчірочки вони обережно протираються. Тиснути не варто, щоб не подряпати поверхню. Найкраще у цьому випадку брати сіль дрібного помелу, щоб уникнути подряпин.

Очищення від плям після червоного вина

Сіль добре допомагає прибирати червоні плями після вина на килимі, а також одязі. Особливо засіб ефективний, якщо вони свіжі. Слід змішати сіль і воду таким чином, щоб вийшла кашка, і нанести безпосередньо на плями, після чого залишити засіб на речі на 30 хвилин. Далі необхідно випрати килим або одяг у гарячій воді і від плям не залишиться навіть сліду.

Читайте також: Хочете щедрий урожай часнику? Дійте!

Прибирання з плити пригорілого молока

Іноді трапляється таке, що господиня не додивилася, а молоко втекло. Таким чином, на плиті залишаються неприємні пригорілі плями. У такому разі допоможе сіль. Слід спочатку змочити пляму водою, а потім зверху насипати сіль дрібного помелу і залишити на 15 хвилин для впливу. Далі за допомогою губки прибрати.

Боротьба з мурахами

Нашестя мурах також допоможе зупинити сіль. Слід просто насипати її там, де зазвичай ходять комахи — біля вікон дверей, плінтусів. А для повного знищення доведеться використовувати спеціальні засоби.