Перейти до вмісту

Вимикаємо емоції, включаємо логіку.

Імпульсивна поведінка здається непередбачуваною і заснованою на емоціях, а не на логіці. Імпульсивні вчинки можуть йти врозріз з вашими планами і звичками і навіть приносити шкоду — не тільки оточуючим, але і вам самим.

Типові приклади імпульсивної поведінки:

Ви перебиваєте співрозмовника або говорите те, про що пізніше шкодуєте;
Ви хапаєтеся то за одне, то за інше або пробуєте впоратися з трьома завданнями одночасно;
Йдете в магазин за конкретним товаром, а повертаєтеся, обвішані покупками;
Швидко втрачаєте терпіння, коли стоїте в пробці або черзі, яка занадто повільно рухається;
Прямуючи в кафе або бар, ніколи не знаєте, з ким і коли ви повернетеся додому.
Пропонуємо п’ять стратегій, як керувати своїми імпульсами.

Практикуйте уважність

Зосередьтеся на тому, що відбувається тут і зараз. Спостерігайте за своїми думками і відчуттями, не оцінюючи і не засуджуючи. Визначте, до чого вас підштовхують емоції. Вирішіть, як зупинити необдуману поведінку, наприклад: «мені потрібно висловити своє розчарування, але не переходячи на особистості» або «мені краще ненадовго вийти, щоб впоратися з почуттями, і повернутися до розмови пізніше». Уважність створить відстань між вами та вашими імпульсами.

Не забувайте про слова підтримки. Наприклад, якщо ви хочете впоратися з нетерпінням, скажіть: «очікування болісне для мене. Подивимося, чи зможу я проявити трохи більше терпіння прямо зараз».

Загляньте в себе

В основі імпульсивної поведінки лежить внутрішній діалог — і ваше завдання “витягнути” його на поверхню. Наприклад, замість того, щоб займатися робочим проєктом, ви цілу годину просиділи в соціальних мережах. Виявивши емоції, що лежать в основі ваших імпульсів, ви зміните свою поведінку. Наприклад, ви можете розбити завдання на невеликі етапи або працювати над ними протягом пів години, а потім зробити п’ятихвилинну перерву, змінивши обстановку.

Читайте також: Коротка історія американо.

Ускладніть імпульсивні дії

Наприклад, якщо ви часто купуєте зайве, перевищуючи бюджет, залишайте кредитну картку вдома, розплачуючись готівкою. Якщо ви схильні перебивати інших, заведіть блокнот і записуйте кожен коментар, перш ніж висловити його.

Розслабтеся

Візьміть паузу: послухайте заспокійливу музику, зробіть серію дихальних вправ, рослабте м’язи.