Перейти до вмісту

Я в ступорі. У нас все куплено, ресторан оплачений, гості запрошені, причому, з їхнього боку гостей в 2 рази більше!

Нашому синові 25 років. Він вчиться на передостанньому курсі інституту, вчиться платно. Самі розумієте, обходиться навчання недешево. Нещодавно він привів до нас на оглядини свою наречену. Ну, як на оглядини, виявилося, дівчинка у положенні, і молодь прийшла порадитися, що робити. Дівчинці лише 18 років! Але вона нам цілком сподобалася – скромна, спокійна.

Читайте також Я подумала і вирішила, швидше за все, що моїй свекрусі просто дуже нудно вдома без улюбленої справи, ось тому вона і чіпляється до мене і я придумала план

Посварилися ми, звичайно, покректали-поохали, зітхнули, але вирішили підтримати молодь. Це ж буде наш онук чи внучка у них! Хоч і не планували ми так рано дідом з бабкою ставати, але що робити. Одне порадувало: син з себе відповідальності не зняв – значить, правильно ми його виховали.

Ми з чоловіком, як годиться, вирішили влаштувати сватання, щоб зустрітися з батьками нареченої і обговорити подальші дії.
Прийшли, зачить, в призначений час до них в гості. Нас пристойно зустріли: ми – з тортиком, вони – з сиром-ковбаскою на столі.
Посиділи, обговорили.
Молодь хоче весілля. Невелике торжество, але це ж знову витрати. Син у нас єдиний. Грошей зайвих немає, але якщо взяти підробіток,
та заощадити, то прорвемося.
На тому і порішили, що все скромненько, але не гірше, ніж у людей. Вирішили все робити навпіл і за традиціями. Ми молодим обручки
купили і половину за ресторан оплатили. Через тиждень вже і свято намічено.

Тут на днях син приходить додому засмучений, питаю:
«Що трапилося? Посварилися чи що?».
Виявляється, батьки дівчинки вирішили, що все дуже дорого і такі суми вони не потягнуть. Сказали синові: «Ти вже практично чоловік, значить, сам все і оплачуй. Ні, ми, звичайно, повернемо частину грошей, але не зараз. Зараз грошей немає.

Ну, або нехай твої батьки в борг нам дадуть, а ми, як зможемо, відразу повернемо». Я в ступорі. У нас все куплено, ресторан оплачений, гості запрошені, причому, з їхнього боку гостей в 2 рази більше!

Подзвонила майбутнім родичам, а вони кажуть:
«Ми не знали, що все так дорого, ми не очікували, у нас несподівані витрати, ми потім повернемо, гостей скоротити не можемо, а то образяться».

Що робити в цій ситуації? Все скасувати? Так сина з невісткою шкода, адже пообіцяли вже їм свять.
Та й в ресторані всю суму не повернуть, і наші родичі теж образяться. Ми в повній безвиході і розгубленості.

Якщо вони зараз так себе повели то, що далі буде? Чи таки скасувати весілля? Або повірити, що й правда, повернуть гроші? Так вони навіть доньці наряд не купили, бідна дівчинка, ходить в очі мені заглядає, видно, на нас сподівається. А нам, щоб другу частину оплатити, треба кредит брати або у людей позичати. І наречену якщо одягати, це теж не копійки. Ось як вчинити правильно?

Човік якось від усього відсторонився, переклав на мене відповідальність приймати рішення…