Перейти до вмісту

Як боротися з літньою застудою?

Ймовірність застудитися влітку іноді навіть більша ніж в холодні пори року. Адже восени та взимку ми більше намагаємося себе берегти. Влітку через спеку намагаємося охолоджувати себе – п’ємо холодну воду, їмо морозиво, шукаємо максимально прохолодне місце на вулиці.

Як уникнути застуди?

Стовідсоткового захисту від вірусів не існує. Запорукою нашого здоров’я є міцний імунітет. Саме тому, щоб допомогти йому протистояти підступному ворогу, потрібно дотримуватись наступних правил:

– вживати багато вітамінів, які містяться в продуктах харчування. Адже саме влітку багато свіжих овочів, ягід і фруктів;
– не створювати організму стреси у вигляді нескінченних температурних гойдалок;
– поступово та виважено загартовувати організм і робити зарядку.

Як лікуватися?

Якщо все таки вас спіткала застуда то не треба панікувати. Алгоритм лікування літньої хвороби приблизно такий само, як і зимової, тільки з невеликим коригуванням:

Читайте також: Простий та водночас смачний рецепт ікри з печериць

1. Пити більше рідини. Це потрібно, щоб уникнути зневоднення організму. Проте якщо взимку рекомендують якомога гарячіше питво, то влітку вода мусить бути теплою.

2. Полоскати горло. Додавати морську сіль, соду, йод, робити теплі трав’яні відвари.

3. Додавати в раціон більше вітаміну С. Якщо в взимку це лимони, апельсини, то влітку асортимент розширюється: полуниця, малина, смородина, чорниця.

4. Побільше бути на свіжому повітрі. Так само, як і в холодну пору року, якщо немає підвищеної температури, то прогулянки на вулиці ніхто не відміняв. Тільки варто уникати протягів і не заходити в приміщення, де працює кондиціонер.

5. Не перегрівати організм.

Пам’ятайте, що легше попередити захворювання, ніж потім з ним боротися.